Удар по вірусу. У Європі схвалили вакцину проти смертельної лихоманки Ебола

13 листопада 2019, 10:39
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

11 листопада європейські регулюючі органи схвалили вакцину проти Ебола, яка вже допомогла контролювати смертельні спалаху вірусу в Конго.

Рішення Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) дозволити американської фармацевтичної компанії Merck просувати свою вакцину на ринок означає, що тепер продукт можна складувати і поширювати більш широко.

Відео дня

Хоча кілька інших вакцин проти лихоманки Ебола — геморагічної лихоманки, яка викликає сильну діарею, блювоту і кровотечу — знаходяться в стадії розробки, Merck’s — єдина, яка була протестована під час спалаху хвороби, де було показано, що вона дуже ефективна для запобігання інфекції.

Вакцина, вперше запатентована в 2003 році, застосовувалася в екстреному порядку для придушення хвороби в Демократичній Республіці Конго (ДРК), в результаті якої з початку минулого року загинули близько 2000 осіб. Препарат також використовувався під час спалаху хвороби в цій країні в 2018 році і в Гвінеї в 2015 році. В ході нинішнього спалаху хвороби в ДРК сотні тисяч людей отримали щеплення Merck, в тому числі більше 60 000 працівників охорони здоров’я в ДРК і декількох сусідніх країнах.

«Це вакцина з величезним потенціалом. Вона вже використовувалася для захисту понад 250 000 людей в ДРК і цілком може зробити великі спалахи Ебола справою минулого», — сказав Сет Берклі, виконавчий директор Міжнародного альянсу з вакцин.

Організація підтримує накопичення і доставку вакцин проти Ебола і сподівається налагодити глобальні поставки, які могли б швидко розвернутися під час майбутніх спалахів вірусу.

Затвердження EMA «має велике значення», говорить Девід Хейманн, епідеміолог з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини. Але він підкреслює, що дослідження в області вакцини Merck і розробка нових вакцин проти Ебола повинні тривати. Вони можуть забезпечувати більш тривалий імунітет і легше зберігатися.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в Женеві, на різних етапах клінічних випробувань є ще сім вакцин проти Ебола. У вересні 2019 року ВООЗ оголосила, що вакцина, вироблена компанією Johnson & Johnson в Нью-Брансвік, штат Нью-Джерсі, буде використовуватися при нинішньому спалаху в Конго. Минулого тижня компанія представила цю вакцину для схвалення EMA.

На відміну від вакцини Merck, яка вводиться в одній дозі, імунізація Johnson & Johnson вимагає повторного уколу через 56 днів після першої ін'єкції.

Раніше НВ повідомляло, що дикий вірус поліомієліту типу 3 (WPV3) був ліквідований в усьому світі. Після ліквідації віспи і дикого поліовірусу типу 2 це ще одне історичне досягнення для людства.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X