Стрес може зробити вас старшими в буквальному сенсі. Але вихід є

26 квітня, 06:18
Нерви додають віку в буквальному сенсі (Фото:Joingate/Depositphotos)

Нерви додають віку в буквальному сенсі (Фото:Joingate/Depositphotos)

Американські дослідники з’ясували, що нервове перенапруження запускає каскад біологічних реакцій, які старять організм. На щастя, цей процес оборотний.

По-перше, стрес спричиняє вивільнення певних гормонів, як-от кортизол та адреналін, які можуть спричинити запалення та пошкодження ДНК і клітин, якщо виробляються надмірно протягом тривалого періоду часу.

Відео дня

По-друге, тривалий він може призвести до окислювального стресу.

«Це дисбаланс між виробництвом активних форм кисню (АФК) і здатністю організму відновлювати пошкодження, спричинені цими АФК, — пояснив пишуть автори. — Окислювальний стрес може пошкодити клітини, білки та ДНК, що призведе до передчасного старіння».

Далі, нервове перенапруження впливає на теломери, які являють собою захисні ковпачки на кінцях хромосом, що коротшають із кожним клітинним поділом і вважаються маркером біологічного старіння.

«Хронічний стрес пов’язаний із коротшими теломерами, що може сприяти передчасному старінню», — зазначають автори.

Хороша новина в тому, що після зняття стресу ваше тіло може почати відновлюватися, а порушені фізіологічні процеси можуть повернутися до нормального рівня функціонування.

Крім того, як пишуть автори, в організмі є механізми для відновлення пошкоджених клітин і тканин, і ці механізми можуть стати активнішими, щойно стрес зменшиться.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X