Це багато що пояснює. Вчені виявили у жертв COVID-19 страхітливе запалення мозку
Коронавірус може викликати пошкодження не тільки легень або серця, як ви знаєте, деякі люди з COVID-19 скаржаться на тривалі неврологічні проблеми, як-от туман в мозку, головні болі і втрату нюху або смаку.
У той час як деякі первинні розтини виявили невеликі ознаки вірусу в нашому мозку, інші розтини не виявили нічого значущого.
Молекулярне дослідження показало, що велике запалення мозку у тих, хто помер від COVID-19, навіть коли вони не повідомляли про будь-які неврологічні симптоми, коли були живі.
Ці ознаки надзвичайно схожі на те ураження мозку, яке відбувається при хворобі Альцгеймера і Паркінсона.
«У мозку пацієнтів, які померли від важкої форми COVID-19, були виявлені глибокі молекулярні маркери запалення, хоча у цих пацієнтів не було ніяких клінічних ознак неврологічних порушень», — сказав невролог Тоні Вісс-Корай зі Стенфордського університету.
Дослідники припускають, що неврологічні порушення можуть бути звичайним явищем у важких випадках COVID-19, навіть коли пацієнти не виявляють жодних когнітивних симптомів.
У дослідженні порівнювали тканину мозку 8 осіб, які померли від COVID-19, з тканиною мозку 14 осіб, які померли від інших причин, включаючи грип.
У лобовій корі, яка відповідає за прийняття рішень, пам’ять і математичні міркування, у померлих від COVID-19 спостерігалися серйозні ознаки нейронального дистресу.
Зовнішній шар в цій частині мозку показав інші молекулярні зміни в порівнянні з контрольною групою, включаючи підвищене придушення нейронів і обмежену активацію нейронів.
Це схоже на те, що спостерігається при хворобі Альцгеймера, і може бути частиною того, що викликає неврологічні симптоми, пов’язані з COVID-19.
Інші недавні дослідження також показали несподівано широко поширене пошкодження головного мозку, яке зазвичай пов’язане з інсультами і нейрозапальними захворюваннями у тих, хто помер від COVID-19.
З огляду на те, наскільки широко поширився цей вірус, вкрай важливо з’ясувати, як він може вплинути на наше неврологічне здоров’я в довгостроковій перспективі.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.