У Японії знайшли ліки, які усувають два ключові прояви шизофренії

23 лютого, 14:30
Вчені запропонували спосіб позбавити страждаючих від шизофренії від принаймні двох основних її проявів (Фото:alexskopje/Depositphotos)

Вчені запропонували спосіб позбавити страждаючих від шизофренії від принаймні двох основних її проявів (Фото:alexskopje/Depositphotos)

Команда з Університету Нагоя в Японії використала препарат фасудил для усунення двох поширених симптомів, пов’язаних із шизофренією: зниження щільності пірамідних нейронів та когнітивної дисфункції, пов’язаної з лікуванням метамфетаміном.

Походження шизофренії досі неясне, проте багато факторів розвитку хвороби пов'язані з порушенням сигнального шляху Rho-асоційованої кінази (ROCK).

Цей фермент бере участь в основному в регулюванні форми та руху клітин.

Відео дня

Команда під керівництвом Вищої школи медицини Університету Нагоя у співпраці з Університетом здоров'я Фудзіта використала препарат фасудил для пригнічення ROCK на моделі мишей з мутаціями в гені ARHGAP10. Останній кодує білки, що беруть участь у регуляції ферментів. Зокрема, ROCK.

Вчені виявили, що фасудил відновив щільність пірамідних нейронів у медіальній префронтальній корі — частині мозку, пов'язаній з увагою та довготривалою пам'яттю. В результаті миші з когнітивними порушеннями, спричиненими метамфетаміном, краще справлялися з тестами візуального розпізнавання.

«Наші результати прояснюють, як ROCK сприяє нейропатологічним змінам у морфології хребта та когнітивній вразливості до метамфетаміну, викликаній пов'язаними з шизофренією мутаціями в гені ARHGAP10, – заявляють автори дослідження. - Націлювання на передачу сигналів Rho-кінази може забезпечити нові терапевтичні підходи до лікування пацієнтів із шизофренією, у тому числі з мутаціями гена ARHGAP10. Інгібітори Rho-кінази, такі як фасудил, можуть у майбутньому стати терапевтичними препаратами для лікування шизофренії».

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X