Кашель або жар? Вчені з США назвали порядок симптомів, які виникають за коронавірусу
Представники Південно-Каліфорнійського університету дослідили порядок виникнення найпоширеніших симптомів COVID-19. Це допоможе медикам запобігти ускладненням хвороби у пацієнтів.
В межах дослідження клінічних спостережень пацієнтів з СOVID-19, медики з Південно-Каліфорнійського університету визначили порядок симптомів, які найчастіше виявляються у людей на різних етапах при зараженні коронавірусом.
Вчені порівняли, як розвиваються симптоми COVID-19, схожих коронавірусів SARS і MERS, а також звичайного сезонного грипу.
Дослідники дійшли висновку, що якщо грип найчастіше починається з кашлю, для коронавірусних хвороб, враховуючи COVID-19, характерний жар на початку зараження.
Новий коронавірус SARS-CoV-2 відрізняється і появою пізніх симптомів шлунково-кишкового тракту, відзначають вчені.
Що стосується порядку симптомів, результати дослідження показали, що у випадку з COVID-19 спершу найчастіше проявляється жар, після цього, як правило, настає кашель, а за ним слідують біль у горлі і м’язах, головний біль, нежить.
Серед останніх симптомів нового коронавірусу вчені виділяють нудоту і діарею.
«Цей порядок особливо важливо знати, коли у нас є різні цикли хвороб, таких як грип, які збігаються з інфекціями COVID-19. Лікарі можуть визначити, яких заходів слід вжити для догляду за пацієнтом, і вони можуть запобігти погіршенню його стану», — заявляють автори роботи.
Експерти вважають, що визначення порядку симптомів COVID-19 дозволить медикам чіткіше відрізняти цю хворобу від інших і приймати правильні своєчасні рішення для її лікування.
Нещодавно представники госпіталю Кук у Чикаго заявили, що одним із симптомів коронавірусу може бути постійна гикавка.
Такий незвичайне стан спостерігався у деяких пацієнтів з COVID-19 протягом декількох днів.
Медики вважають, що постійну гикавку при коронавірусі може викликати ураження нерва, який розташований біля діафрагми дихальних шляхів.
Ймовірно, самі хворі і їх лікарі не асоціюють гикавку з коронавірусом.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.