Кашель або жар? Вчені з США назвали порядок симптомів, які виникають за коронавірусу

17 серпня 2020, 14:27
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Представники Південно-Каліфорнійського університету дослідили порядок виникнення найпоширеніших симптомів COVID-19. Це допоможе медикам запобігти ускладненням хвороби у пацієнтів.

В межах дослідження клінічних спостережень пацієнтів з СOVID-19, медики з Південно-Каліфорнійського університету визначили порядок симптомів, які найчастіше виявляються у людей на різних етапах при зараженні коронавірусом.

Відео дня

Вчені порівняли, як розвиваються симптоми COVID-19, схожих коронавірусів SARS і MERS, а також звичайного сезонного грипу.

Дослідники дійшли висновку, що якщо грип найчастіше починається з кашлю, для коронавірусних хвороб, враховуючи COVID-19, характерний жар на початку зараження.

Новий коронавірус SARS-CoV-2 відрізняється і появою пізніх симптомів шлунково-кишкового тракту, відзначають вчені.

Що стосується порядку симптомів, результати дослідження показали, що у випадку з COVID-19 спершу найчастіше проявляється жар, після цього, як правило, настає кашель, а за ним слідують біль у горлі і м’язах, головний біль, нежить.

Серед останніх симптомів нового коронавірусу вчені виділяють нудоту і діарею.

«Цей порядок особливо важливо знати, коли у нас є різні цикли хвороб, таких як грип, які збігаються з інфекціями COVID-19. Лікарі можуть визначити, яких заходів слід вжити для догляду за пацієнтом, і вони можуть запобігти погіршенню його стану», — заявляють автори роботи.

Експерти вважають, що визначення порядку симптомів COVID-19 дозволить медикам чіткіше відрізняти цю хворобу від інших і приймати правильні своєчасні рішення для її лікування.

Нещодавно представники госпіталю Кук у Чикаго заявили, що одним із симптомів коронавірусу може бути постійна гикавка.

Такий незвичайне стан спостерігався у деяких пацієнтів з COVID-19 протягом декількох днів.

Медики вважають, що постійну гикавку при коронавірусі може викликати ураження нерва, який розташований біля діафрагми дихальних шляхів.

Ймовірно, самі хворі і їх лікарі не асоціюють гикавку з коронавірусом.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X