Зуби на полицю. У ВООЗ пояснили, чому варто відмовитися від відвідування стоматології під час пандемії

14 серпня 2020, 21:15
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У ВООЗ порадили людям перенести незначне лікування зубів, поки рівень передачі COVID-19 не знизиться. Експерти кажуть, що коронавірус є особливо небезпечним для дантистів.

Представники ВООЗ заявили, що «рутинні і несуттєві» стоматологічні процедури варто відкласти до того часу, поки рівень передачі COVID-19 не знизиться «значною мірою».

Відео дня

В першу чергу це стосується захисту здоров’я самих дантистів, які перебувають у зоні ризику зараження новим коронавірусом SARS-CoV-2.

В Організації попередили, що у багатьох країнах почали відновлювати стоматологічні послуги і випустили керівництво для лікарів-стоматологів про те, як мінімізувати ризик передачі вірусу під час пандемії.

«Це ж стосується і естетичного стоматологічного лікування. Проте, слід проводити термінові або екстрені втручання з догляду за порожниною рота, які мають життєво важливе значення для збереження функцій порожнини рота людини, зняття сильного болю або забезпечення якості життя», — пояснили у ВООЗ.

Експерти порадили стоматологам і пацієнтам проводити огляд ротової порожнини віддалено, якщо така можливість існує.

У заяві зазначено, що «особисте спілкування, вплив слини, крові та інших рідин організму, а також поводження з гострими інструментами» піддає стоматологів високому ризику зараження COVID-19.

В той же час, у ВООЗ згадали, що за останніми даними у світі близько 3,5 млрд людей страждають від хвороб порожнини рота, — це приблизно половина населення планети.

«Карієс постійних зубів — найпоширеніше захворювання у людей», — завили у Організації.

Нагадаємо, станом на 20 липня 2020 року в Україні заявляли про 7985 медпрацівників, у яких діагностували COVID-19.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X