Світло в кінці тунелю. Британські вчені знайшли спосіб зупинити пандемію коронавірусу

13 вересня, 05:54
Соналі Чатурведі (ліворуч) показує результати роботи над препаратом від коронавірусу. (Фото:Майкл Шорт/Інститут Гладстона)

Соналі Чатурведі (ліворуч) показує результати роботи над препаратом від коронавірусу. (Фото:Майкл Шорт/Інститут Гладстона)

Дослідники Інституту Гладстона представили інтраназальний препарат, який блокує передачу інфекції. Цим він принципово відрізняється від існуючих препаратів для лікування ковіду, а також від вакцин.

Фахівцям вдалося розробити препарат, який не тільки захищає від важкої форми коронавірусної хвороби, а й блокує її поширення. За їхніми словами, достатньо одноразового інтраназального введення, щоби зупинити інфекцію.

Відео дня

«Історично склалося так, що противірусним препаратам та вакцинам було виключно складно обмежити передачу респіраторних вірусів, включаючи SARS-CoV-2, — каже старший дослідник Інституту Гладстона Леор Вайнбергер, доктор філософії, старший автор нової статті . — Це дослідження показує, що одноразова інтраназальна доза препарату знижує кількість вірусу, що передається, і захищає всіх, хто вступав у контакт із зараженою людиною або твариною».

Терапія отримала назву TIP (Therapeutic interfering particle) - терапевтична інтерферуючою часткою.

"Наскільки нам відомо, це єдиний противірусний препарат у разовій дозі, який зменшує не тільки симптоми і тяжкість перебігу COVID-19, а й виділення вірусу", - говорить Соналі Чатурведі, доктор філософії, дослідниця з Гладстона та провідний автор дослідження.

Раніше НВ Здоров'я писав, що в Китаї вперше схвалили назальну вакцину від коронавірусу.

Інгаляційна вакцина від коронавірусу SARS-CoV-2 містить вектор аденовірусу. Поки що її дозволять застосовувати лише як бустерну дозу, але виробник вже будує плани на майбутнє.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X