Родич омікрону. У світі поширюється новий підвид коронавірусу

15 вересня, 06:02
Коронавірус не відступає (Фото:unsplash)

Коронавірус не відступає (Фото:unsplash)

BA.4.6 походить від найпоширенішого донедавна штаму омікрон. Випадки захворювання вже зафіксовано у десятках країн світу.

В останньому довідковому документі COVID від Агентства безпеки охорони здоров'я Великобританії ( UKHSA) зазначається, що протягом тижня, що розпочався 14 серпня, на BA.4.6 припадало 3,3% зразків у Великій Британії. Але з того часу захворюваність збільшилася і тепер новий підвид є причиною хвороби у 9% випадках.

Відео дня

Схожу інформацію подають і Центри з контролю та профілактики захворювань США, на BA.4.6 нині припадає понад 9% недавніх випадків.

Поки що незрозуміло, як з'явився новий підвид, але можливо, він є рекомбінантним варіантом. Останній виникає, якщо два різні види коронавірусу потраплять в організм однієї й тієї ж людини.

Щодо небезпеки BA.4.6, вона не перевищує показники омікрону в цілому. У той же час вакцини від коронавірусу показали меншу ефективність проти цього підвиду.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X