Шведські вчені знайшли несподівану небезпеку у стічних водах Китаю та Індії

Китай та Індія традиційно споживають багато антибіотиків (Фото:pixabay)
Згідно з аналізом дослідників Каролінського інституту, залишки антибіотиків у західній частині Тихого океану та Регіоні Південно-Східної Азії можуть призвести до виникнення стійкості до цих препаратів у населення в різних куточках планети.
Вчені вважають, що основним джерелом лікарського забруднення в цих регіонах є Китай та Індія, населення яких споживає багато антибіотиків.
Вони проаналізували 240 звітів щодо вмісту антибактеріальних препаратів у водах західної частини Тихого океану (WPR) та Регіоні Південно-Східної Азії (SEAR). Ці звіти надходили у період із 2006 по 2019 роки.
За цей час у WPR було виявлено 92 антибіотики, а в SEAR — 45. При цьому в ряді місць фіксувалася кількість препаратів, що перевищує рівень, який вважається безпечним для розвитку резистентності.
Найбільший ризик спостерігався у стічних водах та стоках очисних споруд.
«Залишки антибіотиків у стічних водах та на очисних спорудах можуть бути осередками розвитку стійкості до антибіотиків у цих регіонах та становити потенційну загрозу для здоров’я людини через вплив різних джерел води, включаючи питну воду», — каже Нада Ханна, один із авторів.
Вчені сподіваються, що результати їхнього дослідження будуть використані місцевою владою для розробки нової політики застосування антибактеріальних препаратів.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.