Забудьте про силікон. Грудні імпланти збільшують ризик виникнення раку

9 вересня, 13:31
Грудні імпланти викликають рак імунної системи (Фото:REUTERS/Eric Gaillard)

Грудні імпланти викликають рак імунної системи (Фото:REUTERS/Eric Gaillard)

Управління санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США підтвердило, що імпланти для збільшення грудей збільшують ймовірність виникнення декількох видів раку.

Випадки злоякісних новоутворень поки що рідкісні, але вони пов'язані з імплантатами всіх типів, включаючи імплантати з текстурованою та гладкою поверхнею, а також імплантати, заповнені фізіологічним розчином або силіконом.

Відео дня

Вчені вже пов'язали один із видів раку — анапластичну великоклітинну лімфому (АККЛ) - в першу чергу з текстурованим імплантатами, чиє шорстке покриття, вірогідно, викликає більше запалення, ніж поверхня гладких імплантатів.

FDA підтвердило цей зв'язок понад десять років тому, але текстуровані імплантати були на ринку США до 2019 року. Нове попередження агентства привернуло увагу до іншого виду раку, так званої плоскоклітинної карциноми, а також інших типів лімфоми, які можуть бути пов'язані з імплантами.

Управління заявило, що йому відомо про менш ніж 20 випадків карциноми та менше 30 випадків лімфоми в капсулі навколо грудного імплантату.

Однак, враховуючи широке поширення імплантів, американські чиновники визнали, що занепокоєння виправдане.

Тільки в США на рік близько 400 000 жінок проходять операцію з встановлення грудних імплантів, з них 300 000 роблять операцію з естетичною метою і 100 000 — для реконструкції після мастектомії через лікування або профілактику раку грудей.

Минулого року Управління санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США вже попереджало про небезпеку імплантів. З'ясувалося, що вони пов'язані з цілою низкою хронічних захворювань, включаючи аутоімунні захворювання, болі в суглобах, сплутаність свідомості, м'язові болі та хронічну втому, а також лімфому.

Третина жінок, які мають грудні імплантати, відчувають біль у грудях, підвищену чутливість або втрату чутливості грудей, а також відмічають асиметрію, попереджає FDA. Половина відчуває хворобливе ущільнення рубцевої тканини навколо імплантату, а в однієї третини імплантати розриватимуться або протікатимуть. Майже 60% буде потрібна ще одна операція, щоб вирішити проблеми з імплантатами.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X