Готуємося до прориву? Новий тип ліків проти раку грудей пройшов клінічні випробування
Вчені з США заявили про завершення першої фази клінічних випробувань нового типу ліків проти раку грудей. Препарат стримує розвиток хвороби і не є токсичним.
Дослідники з Університету Іллінойсу в Чикаго успішного завершили першу фазу клінічних випробувань нового типу ліків проти раку грудей, призначеного у першу чергу для жінок, чий організм перестав відповідати на гормональну терапію.
Повідомляється, що близько 80% випадків раку грудей у США належать до категорії «естроген-рецептор-позитивних» або ER-позитивних. Це означає, що певні ракові клітини чутливі до стероїдного гормону естрогену в організмі жінки.
Під час лікування ER-позитивного раку грудей медики блокують вироблення цього гормону, однак, майже у половини жінок, що проходять таку терапію, з’являється резистентність до блокування естрогену.
Після цього єдиним варіантом лікування залишається хіміотерапія з усіма її побічними ефектами.
Новий тип ліків, який називається TTC-352, успішно пройшов першу фазу клінічних випробувань і підтвердив свою ефективність у боротьбі з прогресією пухлини грудей за допомогою впливу на вироблення естрогену.
У межах клінічного випробування у 15 жінок з метастатичним раком молочної залози не виявили ніяких побічних ефектів після прийняття цих ліків навіть у великих дозах.
«Це дуже обнадіює, бо учасники випробування перебували на просунутій стадії хвороби, і ми побачили, що їх рак припинив рости на значний час», — заявили представники онкологічного центру при Університету Іллінойсу.
Учасники отримували дози TTC-352, еквівалентні тим, які пацієнти отримували б для лікування хвороби при повноцінній терапії. Випробування підтвердило безпеку ліків і можливість їх використання у якості альтернативи хіміотерапії для пацієнтів, які вже перенесли гормональну терапію.
У 2017-му Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США схвалило цей препарат для проведення клінічних випробувань, і компанія TTC Oncology, яка фінансувала дослідження, отримала ліцензію на його виробництво.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.