«Клітинний клей». У США розробили молекули, здатні склеювати тканини та органи

1 січня, 12:00
Клітини людського тіла тепер можна програмувати для загоєння ран (Фото:pixabay)

Клітини людського тіла тепер можна програмувати для загоєння ран (Фото:pixabay)

Дослідники з Каліфорнійського університету створили речовину, що надійно зчеплює пошкоджені клітини між собою, діючи як клей.

Адгезивні молекули широко поширені в багатоклітинних організмах, вони беруть участь у різноманітних процесах на кшталт росту тканин, перенесення імунних клітин та проведення нервового імпульсу.

Відео дня

Дослідники використовували клітини людини, щоб створити адгезивні молекули (SynCAM). Вони поєднали трансмембранні гетеродимерні клітинні рецептори, відомі як інтегрини, з кадгеринами - молекулами клітинної адгезії, що забезпечують кальцій-залежне гомофільне з'єднання клітин у щільних тканинах організму.

Отримані молекули забезпечують спеціально запрограмоване відтворення багатоклітинних архітектур, а також систематичне ремоделювання нативних тканин. Це означає, що їх можна буде використовувати для відновлення тяжких ушкоджень тканин тіла.

Вчені стверджують, що synCAM пропонують нові потужні можливості для клітинної та тканинної інженерії.

Крім того, ця розробка допоможе у розумінні процесів, які здійснює організм у процесі регенерації.

«Наразі ми набагато краще розуміємо, як еволюція почала будувати тіла», — пише Адам Стівенс, керівник проекту. — Наша робота розкриває гнучкий код молекулярної адгезії, який визначає, які клітини взаємодіятимуть і яким чином. Тепер, коли ми починаємо це розуміти, ми можемо використовувати цей код для управління збиранням клітин у тканини та органи".

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X