У США винайшли ліки проти 300 стійких до антибіотиків бактерій

15 вересня, 17:20
Так виглядає кліндаміцин-стійкий стрептокок (Фото:unsplash)

Так виглядає кліндаміцин-стійкий стрептокок (Фото:unsplash)

У ході дослідження на мишах препарат фабіміцин показав ефективність проти пневмонії та інфекцій сечовивідних шляхів.

Оскільки бактерії, що викликають інфекції сечовивідних шляхів, стають дедалі стійкішими до багатьох антибіотиків, їх стає набагато важче лікувати. Розробка нових ліків, здатних боротися з резистентними до існуючих препаратів мікроорганізмами, стає одним із пріоритетних завдань медицини.

Відео дня

Американські дослідники повідомляють про гучний успіх у цій справі. Вони відкрили нову молекулу, яка ефективно пригнічує антибіотикорезистентні бактерії у лабораторних експериментах, а також під час випробувань на тваринах.

Фамбіцин спочатку розробляли для боротьби з грампозитивними бактеріями, але потім його перевірили на грамнегативних варіантах, і він показав також свою дієвість.

Керівник команди дослідників Пол Хергенротер заявив, що їхня розробка не тільки ефективна, а й безпечна, оскільки вона не діє на нешкідливі бактерії, що становлять звичну мікрофлору людини.

Він та його колеги сподіваються, що фабіміцин стане сучаснішою альтернативою звичному лікуванню інфекцій.

Раніше НВ Здоров’я писав про те, що в США успішно пройшли перевірку нові ліки від раку легенів. Вони впливають безпосередньо на клітини, що мутували, і в процесі випробувань показали більшу ефективність, ніж хіміотерапія.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X