У Стенфорді розробили апарат для відстеження росту пухлин

19 вересня, 16:22
Своєчасний моніторинг ефективності лікування має велике значення (Фото:minervastock/Depositphotos)

Своєчасний моніторинг ефективності лікування має велике значення (Фото:minervastock/Depositphotos)

Тонкий та гнучкий прилад, схожий на пластир, прикріплюється до шкіри. Його ефективність перевірили на мишах.

Пристрій, який дозволить моніторити стан злоякісних новоутворень, був розроблений доктором Алексом Абрамсоном та його командою.

Невеликий апарат, названий FAST, кріпиться на шкірі над місцем, де знаходиться пухлина. Зазначається, що датчик реагує лише на злоякісні тканини.

Відео дня

Прилад має зовсім невеликі розміри, але містить невеликий акумулятор для безперебійної роботи в будь-яких умовах.

Перевага FAST у надвисокій роздільній здатності, фактично, він здатний вловити зміни у структурах розміром із клітину людини.

Пристрій вже випробували на мишах, у майбутньому йому доведеться пройти ще низку випробувань, а потім, сподіваються творці, він стане частиною клінічної практики для лікування онкохворих.

Поки що вартість датчика становить 60 доларів, але в майбутньому він може стати ще дешевшим у разі масового виробництва.

Тим часом у Нідерландах наблизилися до лікування раку. Імунна терапія дозволила суттєво підвищити статистику виживання пацієнтів із запущеними стадіями хвороби.

А в США схвалили для використання препарат, ефективність якого значно перевищує ефективність хіміотерапії.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X