Лише здати кров. У США винайшли спосіб виявлення 50 видів раку

4 жовтня, 15:26
Новий спосіб діагностики допомагає виявити онкозахворювання на ранній стадії (Фото:unsplash)

Новий спосіб діагностики допомагає виявити онкозахворювання на ранній стадії (Фото:unsplash)

Тест Galleri є аналізом крові, який дозволяє виявити навіть ті види раку, які зазвичай неможливо діагностувати на ранній стадії.

Спосіб діагностики, запропонований компанією GRAIL, ще не схвалений FDA, але попередньо він показав вражаючі результати.

У дослідженні ефективності взяли участь 6662 особи віком 50 років і старші — тобто вікова група з підвищеним ризиком розвитку раку. За допомогою аналізу крові Galleri маркери раку виявили у 92 учасників.

Відео дня

Учасники, які отримали позитивний результат, пройшли різні візуалізуючі та інвазивні процедури, щоб підтвердити або спростувати діагноз. З цих 92 у 35 учасників діагностували 36 видів раку, майже половина з них на ранніх стадіях.

Серед підтверджених випадків у 71% (25/35) учасників були типи раку, які не мають достовірного способу визначення на їх початку.

Прогнозування раку мало точність 97% і направляло клінічне обстеження лікаря, що призвело до уточнення діагнозу раку менш ніж за три місяці для більшості учасників з позитивним сигналом (73%) та менш ніж за два місяці для половини з них.

Тест часто давав хибнопозитивний результат, і це викликає певну етичну дикусію. Подібні випадки можуть викликати сильні емоційні переживання у здорових людей, але вони можуть спонукати їх пройти додаткові обстеження. Тобто звернути увагу на своє здоров’я.

У цілому нині дослідники надзвичайно задоволені своїми результатами. Отримання простого способу діагностики онкозахворювань на ранніх стадіях — незвичайний успіх для медицини. Відомо, що саме від стадії, на якій виявлений рак, залежить, чи можна його вилікувати.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X