І тут роботи. У США розробили новий спосіб доставки ліків в організм

3 жовтня, 12:34
Роботизована капсула дозволяє доставити в організм препарати, які зазвичай вводять ін'єкційно (Фото:unsplash)

Роботизована капсула дозволяє доставити в організм препарати, які зазвичай вводять ін'єкційно (Фото:unsplash)

Роботизована капсула допоможе доставити до організму препарати, які не можуть пройти через бар'єр слизової. У тому числі, білкові структури типу інсуліну.

Нова капсула для ліків, розроблена в Массачусетському технологічному інституті, колись зможе замінити ін'єкції. Вона має роботизовану кришку, яка відкривається і вивільняє вміст після проходження бар'єру слизової оболонки, дозволяючи лікам, що переносяться капсулою, проникати в клітини, що вистилають кишечник.

Відео дня

«Витисняючи слиз, ми можемо збільшити дисперсію ліків у локальній області та покращити абсорбцію як малих молекул, так і макромолекул», —каже Джованні Траверсо, доцент кафедри машинобудування Карла ван Тасселя в Массачусетському технологічному інституті.

Дослідники продемонстрували, що вони можуть використовувати цей підхід для доставки інсуліну, а також ванкоміцину — пептида-антибіотика, який необхідно вводити ін'єкційно.

Капсула, яка використовується в цьому дослідженні, вивільняла своє корисне навантаження в тонкому кишечнику, її також можна запрограмувати на вивільнення в шлунку та товстій кишці. Це робиться шляхом зміни pH, у якому розчиняється желатинове покриття.

Дослідники також планують вивчити можливість доставки інших білкових препаратів, таких як агоніст GLP1 рецептора, який іноді використовується для лікування діабету II типу. Капсули можуть бути використані для місцевого застосування лікарських засобів для лікування виразкового коліту та інших запальних станів за рахунок збільшення локальної концентрації ліків у тканинах для лікування запалення.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X