У США знайшли спосіб позбутися небезпечного аутоімунного захворювання

17 лютого, 16:12
При розсіяному склерозі відбувається ураження нервів головного та спинного мозку імунною системою (Фото:sudok1/Depositphotos)

При розсіяному склерозі відбувається ураження нервів головного та спинного мозку імунною системою (Фото:sudok1/Depositphotos)

В Університеті Вірджинії з’ясували, що розсіяний склероз (РС) провокується запальним процесом у кишечнику. Провівши дослідження на мишах, вчені зуміли позбавити їх хвороби, перепрограмувавши геном.

РС вражає оболонки навколо нервів і може призвести до м’язової слабкості та спазмів, труднощів при русі, скутості, болю.

Як і багато інших аутоімунних захворювань, він може провокуватися запаленням.

Відео дня

Знаючи це, американські дослідники вивчили мікроби всередині кишківника мишей і знайшли хімічний регулятор, який призводить до запального процесу. Він називається арилвуглеводневим рецептором (AHR) і виробляється Т-клітинами — типом лейкоцитів, які борються із запальним процесом, спричиненим алергенами, інфекцією або раком.

Вчені також з’ясували, як вимкнути AHR.

Вони використовували інгібітор білка під назвою Piezo1, який показав зменшення запалення на моделях мишей у попередніх дослідженнях.

Дослідники помістили його в кишечник мишей і виявили, що після цього мікробіом почав виробляти специфічні сполуки на кшталт солей жовчних кислот та жирних кислот із коротким ланцюгом.

Вони утруднили розвиток Т-клітин. У результаті запалення різко зменшилося — настільки, що миші фактично позбулися хвороби.

У майбутньому вчені сподіваються випробувати свою розробку на людях, вилікувавши їх не тільки від розсіяного склерозу, а й від інших аутоімунних захворювань.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X