Імунізація майбутнього. Вчені з Массачусетського інституту тестують альтернативу звичайним вакцинам

5 серпня, 13:24
Нова методика вакцинації в один укол може забезпечити надійний захист від хвороби (Фото:pixabay)

Нова методика вакцинації в один укол може забезпечити надійний захист від хвороби (Фото:pixabay)

Необхідність введення бустерних доз для більшості вакцин є серйозною незручністю. Американські лікарі розпочали розробку альтернативи — і певні успіхи вони вже мають.

Фахівці з Массачусетського інституту розробили мікрочастинки, які можна використовувати для створення вакцин, що самопідсилюються, доставляючи свій вміст у точно встановлені моменти часу. У новому дослідженні, опублікованому в журналі Science Advances, вчені описують, як вони налаштовують частинки, щоб вивільняти компоненти вакцини у потрібний час, і пропонують ідеї про те, як вони можуть зберігати стабільність частинок до цього моменту.

Відео дня

Їхня ідея полягає у використанні речовин з різним часом вивільнення. Наприклад, полімери розпадаються з різною швидкістю, тому створивши оболонки з них, можна буде забезпечити надходження препарату в організм у потрібний момент.

Завдяки цьому пацієнт зможе повністю імунізуватися в один укол.

«Насправді метою було допомогти людям у країнах, що розвиваються, тому що часто вони не повертаються для повторної ін'єкції», — каже автор дослідження Роберт Лангер, доктор медичних наук, професор Інституту Девіда Х. Коха в Массачусетському технологічному інституті.

Це дослідження було спонсоровано Фондом Білла та Мелінди Гейтс, який займається багатьма проблемами охорони здоров’я у країнах з низьким рівнем життя.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X