Швидко та без болю. У США представили революційну технологію нанесення тату

16 вересня, 11:26
Нова технологія допомагає отримати тату за допомогою пластиру (Фото:Сонг Лі, Технологічний інститут Джорджії)

Нова технологія допомагає отримати тату за допомогою пластиру (Фото:Сонг Лі, Технологічний інститут Джорджії)

Створений вченими з Джорджії пластир складається із чорнильних мікроголок. За допомогою цієї технології можна буде отримати татуювання за лічені миті та без неприємних відчуттів. Щоправда, воно триматиметься на шкірі лише рік.

Це рішення було винайдено для онкохворих, які проходять повторний курс променевої терапії. В цьому випадку малюнок допомагає точніше націлювати випромінювання на пухлину.

Відео дня

Татуювання також використовують для маскування післяопераційних шрамів та попередження пацієнтів про потенційно небезпечні зміни в організмі. Останнє робиться вже за допомогою спеціалізованого чорнила, що складається з рідкого металу та вуглецевих нанотрубок.

Американські вчені кажуть, що їхня технологія дозволить змінювати тип і колір чорнила, отримуючи як медичне тату, так і звичайне. Щоправда, з останнім доведеться постаратися, оскільки зображення, отримане за допомогою мікроголок, схоже на пікселі та не відрізняється особливою точністю деталей.

Натомість подібне тату не вимагає особливого догляду та тривалого відновлювального періоду. А якщо використовувати тимчасове чорнило, можна отримати малюнок, який протримається менше року — відмінне рішення для тих, хто ще не впевнений, що хоче ходити з тату все життя.

У майбутньому творці технології сподіваються удосконалити технологію, надавши можливість створювати якісніші малюнки, які можна буде носити як у медичних, так і декоративних цілях.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X