Можна використовувати вдома. У США знайшли простий спосіб лікування поширеного аутоімунного захворювання

27 липня, 16:13
Вітіліго зустрічається у 2% людей (Фото:kotin/Depositphotos)

Вітіліго зустрічається у 2% людей (Фото:kotin/Depositphotos)

FDA схвалило перший препарат від вітіліго — крем Opzelura на основі руксолітінібу. Тепер пацієнтам із цим аутоімунним захворюванням не доведеться відвідувати клініку для проходження фототерапії.

Вітіліго — найпоширеніше шкірне аутоімунне захворювання. За приблизними оцінками, на нього страждає близько 2% людей.

Зазвичай пацієнтам із цією недугою пропонують проходити фототерапію, яка здатна відновити пігментацію на ділянках шкіри, позбавлених меланіну.

Відео дня

Але нещодавно лікарі зуміли запропонувати зручну альтернативу апаратним процедурам. У США схвалили застосування крему на основі руксолітінібу — селективного інгібітора JAK-кіназ.

Препарат продемонстрував ефективність при несегментарному вітіліго, яке зустрічається найчастіше. У дослідженнях брали участь особи віком від 12 років, які мають до 10% ураження шкіри.

За підсумками 24-тижневого лікування у 30% учасників було помітно виражений ефект. Вони змогли відновити до 75% пігментації. Ще 20% із тих, хто що застосовував руксолітініб, відзначили відновлення половини ураженої шкіри,

Також були проведені випробування тривалого застосування препарату особами із значним ступенем ураження. Протягом року 50% осіб із втратою пігментації на 75% покриву констатували відновлення пігментації.

Після завершення випробувань крем Opzelura отримав схвалення від FDA і ось-ось надійде у продаж на території США.

Вартість препарату поки що не озвучена, але за оцінками експертів, вона може бути достатньо великою — до $1300 за тюбик.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X