Нова надія. Американські медики створили революційну методику лікування наслідків інсульту

23 лютого, 06:26
Відновити рухову активність після інсульту можна за допомогою імпланту (Фото:photographee.eu/Depositphotos)

Відновити рухову активність після інсульту можна за допомогою імпланту (Фото:photographee.eu/Depositphotos)

Група американських учених розробила гнучкий імплант, що складається з електродів і вживила його двом жінкам. Обидві мали частковий параліч тіла після інсульту — і обом нова методика допомогла повернути рухову активність.

Двоє пацієнток, які перенесли інсульт, знову змогли рухати руками після експериментальної процедури. Саме втручання вони теж перенесли легко, оскільки, за їхніми словами, процес імплантації електродів супроводжувався відчуттями, схожими на лоскіт.

Відео дня

Пристрій складався з пари тонких металевих електричних імплантатів - гнучких, як нитки - вставлених у верхню частину спинного мозку, де він сенсорно з'єднується з кінцівками.

При включенні електроди посилали імпульси електрики до спинних ланцюгів, які були ослаблені інсультом, але залишилися неушкодженими. Замість того, щоб змушувати м'язи рухатися, імпульсний струм посилює зв'язок у нейронних ланцюгах хребта, щоб допомогти руху.

«Ми хотіли вловити ці слабкі сигнали і, по суті, перетворити їх на функціональні виходи, щоб людина могла самостійно керувати своєю рукою», — заявив біомедичний інженер університету Піттсбурга і старший автор Марко Капогроссо.

Дві жінки в цьому дослідженні страждали від різних видів інсульту, але в обох поліпшилися рухи кисті та руки. Вони отримували експериментальну форму стимуляції чотири години на день, п'ять днів на тиждень протягом місячного випробувального періоду.

У серії тестів, знятих на відео та за допомогою бездротових датчиків, що виявляють скорочення м'язів, можна побачити, як одна з них піднімає руку, бере банку із супом, тримає виделку, відкриває замок та малює нескладні малюнки.

Дослідники кажуть, що відновлення точних рухів рук складніше, ніж, наприклад, ніг, тому їхнє досягнення вдвічі знакове.

Ефекту від імплантів вистачило кілька тижнів. Окремі рухи зберігалися протягом місяця після вилучення імпланту.

Те, що це лікування дає тимчасовий результат, — не єдиний мінус. Головний недолік методу, на думку лікарів, полягає в тому, що електричні імпланти будуть недоступні для більшості пацієнтів через свою високу вартість.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X