Назвали на честь Кіану Рівза. Дослідники виявили речовину, здатну побороти небезпечні грибки

8 лютого, 17:32
Назва нового препарату натхненна образом Кіану Рівза у Джоні Уїку (Фото:(c)IFLScience/Philip K Brayne)

Назва нового препарату натхненна образом Кіану Рівза у Джоні Уїку (Фото:(c)IFLScience/Philip K Brayne)

Досліджуючи бактерії роду Pseudomonas, німецькі вчені виявили фермент, який здатний знищувати патогенні грибки. Його назвали кіануміцином на честь Кіану Рівза, який виконав роль найманого вбивці у фільмі Джон Вік.

Останнім часом вчені багато говорять про супербактерії та їх стійкість до антибіотиків. Але мікроби не єдина небезпека, оскільки кліматичні фактори провокують поширення грибкових захворювань.

Відео дня

Збудники останніх теж часто набувають резистентності до ліків. Це відбувається через спеціалізовану обробку останніми полів.

Грибкові інфекції важко лікуються. Однак шанс на покращення ситуації все ж таки є. Завдяки останньому дослідженню великої групи німецьких мікробіологів та хіміків вдалося виявити речовину, яка успішно бореться з поширеними патогенними грибками.

Фермент, названий кіануміцином, виробляється синьогнійною паличкою (Pseudomonas) — грамнегативною аеробною рухливою паличкоподібною бактерією.

Сама по собі вона також є збудником інфекції у людей. Але, крім цього, вчені давно відзначили токсичність палички для деяких найпростіших. Це підштовхнуло їх до подальших експериментів, і в результаті виявилося, що фермент, що виробляється нею, впливає на гниль у рослин.

Це привело вчених у захват. Перед ними був суперубивця, який є повністю біорозкладним, що робить його набагато кращим варіантом, ніж хімічні пестициди.

Для людини кіануміцин не є токсичним. Вчені вже випробували його для боротьби з Candida albicans — грибком, який спричиняє молочницю. Речовина показала високу ефективність і, як сподіваються вчені, може стати основою нової методики лікування грибкових інфекцій.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X