Небезпечна та складна методика. У Німеччині зуміли вилікувати від ВІЛ ще одну людину

22 лютого, 06:24
Пересадка кісткового мозку ВІЛ-інфікованому пацієнту — складна та небезпечна процедура (Фото:alexstockphoto21/Depositphotos)

Пересадка кісткового мозку ВІЛ-інфікованому пацієнту — складна та небезпечна процедура (Фото:alexstockphoto21/Depositphotos)

Лікарі пересадили ВІЛ-інфікованому пацієнтові кістковий мозок людини із стійкістю до цього вірусу. У результаті майже через 10 років після процедури фахівці констатували повне лікування.

Пацієнт із Дюссельдорфа проходив стандартну антиретровірусну терапію протягом трьох років. Однак методику лікування довелося змінити через лейкемію, що у нього почалася. У 2013 році йому пересадили кістковий мозок від донора, який мав резистентність до ВІЛ.

Відео дня

Ідея лікарів полягала в тому, щоб убити двох зайців: вилікувати вірус та рак кісткового мозку.

Майже через 10 років медики констатували повне видужання пацієнта від обох хвороб. Повідомляється, що приймати ліки він припинив п’ять років тому.

Цей випадок став третім у світі, коли пересадка кісткового мозку допомогла людині з вірусом імунодефіциту людини.

Але це лікування навряд чи стане широкодоступним, оскільки воно є надзвичайно небезпечним. У наші дні трансплантація кісткового мозку ВІЛ-інфікованим застосовується лише у виняткових та найважчих випадках.

Раніше NV писав про те, що два великі метааналізи показали, що у людей з ВІЛ спостерігається прискорення епігенетичного старіння порівняно з тими, хто не інфікований.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X