«Клітини часу». Вчені знайшли незвичайні нейрони в мозку людини

27 жовтня, 09:55
Особливі клітини, що запам’ятовують часову послідовність подій, розташовані в гіпокампі (Фото:decade3d/Depositphotos)

Особливі клітини, що запам’ятовують часову послідовність подій, розташовані в гіпокампі (Фото:decade3d/Depositphotos)

Міжнародна група дослідників виявила особливі клітини в людському гіпокампі, які відповідають за запам’ятовування послідовності подій.

Докази існування клітин, що відповідають за створення часового зв’язку між спогадами, раніше були отримані в ході випробувань на щурах.

Наразі вчені вирішили перевірити, чи є вони у людей.

Відео дня

Для дослідження група вчених на чолі з нейробіологом Лейлою Редді з Центру досліджень мозку та пізнання у Франції відслідковувала електричну активність у мозку 15 пацієнтів з епілепсією за допомогою мікроелектродів, імплантованих до гіпокампу.

В експериментах учасникам пред’являли послідовність зображень у визначеному порядку і просили запам’ятати його.

У цей час електроди реєстрували збудження певних нейронів у гіпокампі у відповідь на картинки.

За словами дослідників, задіяні нейрони є свідченням клітин часу: «нейронів, активність яких модулюється тимчасовим контекстом у межах чітко визначеного часового вікна».

Вчені вважають що деякі з цих нейронів брали активну участь у запам’ятовуванні або відтворенні послідовності зображень в експериментах, інші ж були активні, коли візуальний стимул був відсутній. Це означає, що вони кодували плин часу, навіть коли нічого особливого не відбувалося.

За словами дослідників, клітини часу в людському мозку є багатомірними, здатними кодувати інформацію про час, а також реагувати на різні види сенсорних стимулів.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X