Англійський пацієнт. Друга людина у світі повністю вилікувалася від ВІЛ

11 березня 2020, 17:52
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

За словами лікарів, житель Лондона Адам Кастільєхо став другою людиною, яка вилікувалася від ВІЛ — слідів вірусу немає через 30 місяців після припинення терапії.

Однак його вилікували не препарати від ВІЛ, а терапія стовбуровими клітинами від раку, який у нього теж був.

Донори цих стовбурових клітин мають незвичайний ген, який забезпечує їм, а тепер і Адаму Кастільєхо, захист від ВІЛ. Трансплантація стовбурових клітин, мабуть, зупиняє здатність вірусу реплікуватися в організмі, замінюючи власні імунні клітини пацієнта донорськими, які протистоять ВІЛ-інфекції.

Відео дня

Адам Кастільєхо — тепер уже 40-річний «лондонський пацієнт», який через майже три роки після терапії вирішив оприлюднити свою особистість — не має активної ВІЛ-інфекції в своїй крові, спермі або органах, кажуть його лікарі. Пройшов рік після того, як вони вперше оголосили, що у нього немає вірусу, і він все ще залишається вільним від ВІЛ.

Провідний дослідник, професор Равіндра Кумар Гупта з Кембриджського університету, сказав: «Це майже напевно є лікування від ВІЛ. У нас вже два з половиною роки ремісія без антиретровірусного лікування».

«Наші результати показують, що успіх трансплантації стовбурових клітин як ліки проти ВІЛ, про який вперше повідомили дев’ять років тому у берлінського пацієнта, можна повторити», — додав він.

Але це не буде лікуванням для мільйонів людей в усьому світі, які живуть з ВІЛ. Агресивна терапія в основному використовувалася для лікування раку у пацієнтів, а не їх ВІЛ. І сучасні ліки проти ВІЛ залишаються дуже ефективними, а це означає, що люди з вірусом можуть жити довго і вести здорове життя.

Професор Гупта сказав: «Важливо відзначити, що це лікування високого ризику і використовується тільки як крайній захід для пацієнтів з ВІЛ, які також мають небезпечні для життя гематологічні злоякісні новоутворення. Отже, це не те лікування, яке можна широко пропонувати пацієнтам з ВІЛ».

Тести показують, що 99% імунних клітин Адама Кастільєхо були замінені донорськими. Але у нього все ще є залишки вірусу в його тілі, і неможливо з повною упевненістю сказати, що його ВІЛ ніколи не повернеться.

Додамо, понад десять років тому американець Тімоті Браун пройшов в Берліні трансплантацію стовбурових клітин для лікування лейкемії. Донором став чоловік з мутацією, що забезпечує йому імунітет до ВІЛ. Через три роки після трансплантації, після припинення антиретровірусної терапії, в крові пацієнта не спостерігалося ВІЛ, що дозволило лікарям повідомити про тривалу ремісію у пацієнта.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X