Коронавірус 2.0? У Китаї почався спалах нової інфекції тваринного походження

11 серпня, 14:12
Землерийки — головний носій нового геніпавіруса (Фото:mikelane45 /Depositphotos)

Землерийки — головний носій нового геніпавіруса (Фото:mikelane45 /Depositphotos)

Новий геніпавірус Ланья LayV вразив 35 людей у двох провінціях. Багато інфікованих скаржаться на лихоманку, кашель і слабкість.

Зазвичай геніпавіруси цього типу фіксують серед землерийок. За даними китайських зоологів, до 27% популяції цього виду заражені LayV.

За даними вчених, близько 5% собак та 2% кіз також можуть бути заражені, пише ВВС.

Відео дня

Передбачається, що кілька десятків хворих інфікувалися від тварин. Поки що немає даних про передачу цього вірусу між людьми, але вчені не виключають такого варіанту. Відомо, що коронавірус SARS-CoV-2 спочатку зустрічався виключно серед тварин.

Вивченням нового геніпавіруса займаються лікарі з Китаю, Сінгапуру та Австралії. Вони пишуть, що всі випадки нової інфекції не були смертельними.

Тим не менш, цей спалах вимагає уваги, оскільки деякі зоонозні віруси можуть бути потенційно смертельними для людини. До них відносяться, серед інших, вірус Ніпах, який періодично спалахує серед тварин і людей в Азії, і вірус Хендра, який нещодавно був вперше виявлений у коней в Австралії.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X