У Китаї створили маску, яка визначає наявність коронавірусу в повітрі

22 вересня, 17:43
Нова маска допоможе виявити коронавірус у повітрі (Фото:Starshaker/Depositphotos)

Нова маска допоможе виявити коронавірус у повітрі (Фото:Starshaker/Depositphotos)

Дослідники з Шанхайського університету винайшли спецзасіб із вбудованим датчиком, що реагує на білки SARS-CoV-2.

Ця маска здатна виявляти вірусні частки лише за десять хвилин. Очікується, що так можна буде запобігти великим спалахам коронавірусу, які часто виникають через те, що інфіковані люди не відчували себе хворими і продовжували вести активне соціальне життя.

Відео дня

У майбутньому команда вчених планує вдосконалити свій винахід, створивши спеціальний додаток. Таким чином, датчик маски зможе передавати повідомлення про можливе зараження прямо на смартфон власника спецзасобу.

Поки що пристрій пройшов тестування та показав свою ефективність. Він реагує на кількість вірусу, яка в 10−80 разів менша за необхідну для зараження.

Розробники сподіваються, що їхня маска буде включена в програму запобігання спалахам коронавірусу.

Раніше НВ Здоров’я писав, що глава ВООЗ констатував швидке завершення пандемії.

«Минулого тижня кількість смертей, які щотижня реєструються, від Covid-19 була найнижчою з березня 2020 року, — сказав Тедрос Аданом Гебрейєсус. — Ми ніколи не були в кращому становищі, щоб покласти край пандемії. Ми ще не там, але кінець близький».

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X