Друга шкіра. Вчені розробили пластир для вимірювання кров’яного тиску

29 квітня 2020, 15:58
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Китайські вчені розробили шкіроподібну систему, яка може бути використана як переносний пристрій для моніторингу кров’яного тиску.

Пристрій від вчених з університету Цінхуа виглядає як тонкий і м’який пластир.

Цей пластир можна прикріпити до шкіри людини для динамічного контролю кров’яного тиску і кисню в крові. Система здатна передавати отримані дані по бездротовій мережі на інші пристрої в режимі реального часу.

Відео дня

Неінвазивний безперервний моніторинг кров’яного тиску є ключем до лікування серцево-судинних захворювань. Однак найбільш поширений в даний час спосіб для вимірювання цього показника з використанням манжети виявляється незручним і ускладнює процес.

Дослідники розробили план з контролю кров’яного тиску на основі оптичних принципів, і використовували біосумісні матеріали для виготовлення шкіроподібної оптоелектронної системи, яка може бути конформно прикріплена до шкіри людини, а також може визначити обсяг крові і її швидкості течії.

Система вимірює поглинання кров’ю світла з різним довжинами хвилі, і таким чином обчислює кров’яний тиск і рівень вмісту кисню в крові.

Новинка може бути прикріплена до зап’ястя, а отримані дані можуть бути передані в режимі реального часу на такі термінали, як смартфони, через вбудований в неї чіп Bluetouth. Система здатна подолати викликані рухом шумові перешкоди, так що вона може використовуватися під час руху людини.

Клінічні випробування показали, що розроблена система може вимірювати кров’яний тиск з абсолютною похибкою менш ніж 10 мм рт. ст., що відповідає стандарту медичного моніторингу.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X