Як світлофор. Вчені створили пов’язку, яка може визначати тип інфекції

31 січня 2020, 10:26
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені з Китайської академії наук розробили новий тип розумних пов’язок, які можуть сигналізувати про тип бактеріальної інфекції, змінюючи колір, як світлофор.

Дослідники, які стоять за розробкою, сподіваються, що це допоможе боротися з стійкістю до антибіотиків, а також швидше залікувати рани.

Система світлофора працює так, як і ви очікуєте: зелений колір означає відсутність бактерій або низьку концентрацію бактерій, жовтий означає чутливі до ліків (DS) бактерії, що реагують на стандартні антибіотики, а червоний означає стійкі до ліків (DR) бактерії, які потребують додаткової допомоги, щоб бути знищеними.

Відео дня

При тестуванні пов’язки на мишах дослідницька група змогла успішно лікувати інфекції DS та DR E. coli, використовуючи новий метод.

Якщо виявлена лікарська стійкість, можна використовувати інтенсивний промінь світла, щоб активувати вивільнення високоактивного кисню, щоб послабити бактерії, роблячи їх більш сприйнятливими до антибіотика в матеріалі.

Антибіотики вивільняються, як тільки виявляється інфекція, і оскільки стійкість до антибіотиків також може бути виявлена, це означає, що можна застосувати додаткові методи лікування, перш ніж бактерії зможуть мутувати і захищатися далі.

«Виявлення бактеріальної інфекції і моніторинг лікарської стійкості дуже важливі для вибору варіантів лікування. Однак загальні методи визначення резистентності обмежені часом, потребами в професійному персоналі і дорогими інструментами. Крім того, зловживання антибіотиками викликає прискорений процес бактеріальної резистентності», — пишуть дослідники з Китайської академії наук.

Поки що було проведено лише невелику кількість випробувань, але у новинки є великий потенціал. Наприклад, людина, що носить пов’язку, отримує в режимі реального часу зворотний зв’язок про те, що відбувається з інфекцією, якщо вона взагалі є.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X