«Ми на правильному шляху». Канадські вчені досягли успіху в розробці інсуліну в таблетках

31 серпня, 14:31
Канадські лікарі успішно розробляють таблетований препарат проти діабету (Фото:EmiliaU/Depositphotos)

Канадські лікарі успішно розробляють таблетований препарат проти діабету (Фото:EmiliaU/Depositphotos)

Дослідники з Університету Британської Колумбії повідомили, що останній випробуваний ними на тваринах препарат показав таку ж ефективність, як і ін'єкційний інсулін.

Перевага ін'єкційного інсуліну у швидкій дії на організм, проте щоденні багаторазові уколи завдають пацієнтам незручності. Це змусило дослідників шукати альтернативний спосіб доставки ферменту до крові.

Відео дня

Найзручніший і найпростіший — таблетований інсулін, але він має проблеми. По-перше, швидкість всмоктування у разі істотно страждає. По-друге, при проходженні через ШКТ втрачається значна частка речовини. Так, за ефектом 100 одиниць інсуліну в ін'єкційній формі еквівалентні 500 одиницям в таблетованій.

Проте канадські вчені представили препарат, який показав ефективність на рівні ін'єкцій. Ці таблетки не потрібно пити, їх поміщають до рота між яснами та щокою. В результаті препарат не потрапляє у шлунок, одразу всмоктуючись у кров.

«Навіть за дві години після прийому ми не виявили інсуліну в шлунках щурів, на яких ми його тестували, — каже автор дослідження Йігун Го. — Він був весь у печінці.

Крім того, швидкість дії таблеток не поступається швидкістю при введенні за допомогою уколу.

Так званий швидкий інсулін при введенні ієкції досягає піку дії через 30 хвилин і вивільняється протягом декількох годин. Попередні покоління таблетованих препаратів працювали набагато довше — протягом двох-чотирьох годин. Нова розробка показала ефект уже через півгодини і діяла ще кілька годин — тобто працювала подібно до ін'єкції.

«Ці вражаючі результати показують, що ми знаходимося на правильному шляху в розробці препарату інсуліну, який більше не потрібно буде вводити перед кожним прийомом їжі, що покращить якість життя, а також психічне здоров'я більш ніж дев'яти мільйонів діабетиків 1 типу в усьому світі, - заявив доктор Анубхав Пратап-Сінгх, співавтор дослідження.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X