Рідкісний симптом. Рак викликав ірландський акцент у американця

9 лютого, 06:16
Випадок з американцем став третім відомим серед онкохворих пацієнтів за всю історію (Фото:pixabay)

Випадок з американцем став третім відомим серед онкохворих пацієнтів за всю історію (Фото:pixabay)

Синдром іноземного акценту — це фонологічне порушення, при якому внаслідок ураження ЦНС змінюється мовлення пацієнта. Це саме по собі відбувається рідко, а при раку простати раніше не зустрічалося.

Синдром найчастіше пов’язаний з інсультами чи черепно-мозковими травмами. Найвідоміший випадок, наприклад, стався з норвезькою жінкою у 1941 році, яка зазнала травми голови під час бомбардування Осло. Через кілька місяців вона почала говорити з відчутним німецьким акцентом.

Відео дня

Більш свіжий приклад став відомим буквально кілька років тому, коли жінка з Арізони прокинулась і здивувалася своїй новопридбаній британській вимові. У її випадку причина не була зрозумілою.

При цьому в медичній літературі донедавна було лише два повідомлення про рак, що викликає синдром іноземного акценту (СІА).

В одному випадку жінка у віці 60 років почала говорити з незрозумілим акцентом після того, як її рак молочної залози поширився на мозок.

Інший інцидент стався з п’ятдесятирічною італійкою, яка мала пухлину головного мозку. Її вимова також раптово змінилася.

Нещодавній випадок із чоловіком із США, у якого діагностували рак простати, є рідкісним прикладом зміни голосу, дуже схожою на відомий акцент. Імовірніше за все, пацієнт не був ірландського походження і навіть ніколи не бував у Ірландії. Тим не менш, лише через 20 місяців після того, як йому поставили діагноз «метастатичний гормоночутливий рак простати», він почав говорити з південним ірландським акцентом.

На відміну від попередніх повідомлень про подібні випадки, цей пацієнт спочатку не мав помітних пухлин у головному мозку, хоча кілька новоутворень виникли в міру прогресування хвороби.

З огляду на все це лікарі підозрюють, що СІА пацієнта була результатом рідкісного паранеопластичного неврологічного розладу (ПНР). ПНР виникає, коли рак поза головним мозком викликає імунну відповідь, яка може впливати на нервову систему на відстані.

Незважаючи на хіміотерапію та опромінення, рак пацієнта продовжував швидко прогресувати, поступово паралізуючи його тіло і, на жаль, зрештою закінчивши його життя. Чоловік до кінця зберігав свій ірландський акцент.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X