Серце не витримає. Вчені попередили про несподіваний ризик штучного запліднення
Згідно з дослідженнями, проведеними в Австралії, близнюки, народжені в результаті ЕКЗ, мають в чотири рази більше шансів на вроджені вади серця.
Дані показують, що народження дитини в результаті використання допоміжних процедур, таких як екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ), майже подвоює ймовірність того, що у дитини виникнуть проблеми з серцем.
Нове дослідження показало, що близько 85 відсотків надлишкового ризику навколо вроджених вад серця пов’язані з близнюками.
«Схоже, цей ризик знову подвоюється для близнюків в порівнянні з народженням однієї дитини. У всьому світі це важливо, тому що на шанси на вагітність близнюками сильно впливають вибір клінічного лікування», — сказав професор Майкл Девіс з Дослідницького інституту Робінсона при Університеті Аделаїди.
Професор Девіс сказав, що нові висновки особливо важливі, оскільки додатковим ризикам, пов’язаним з наявністю близнюків в результаті ЕКЗ, можна запобігти.
Результати також підтверджують роботу в Австралії, де пацієнтам з ЕКЗ були надані нові рекомендації про більш високі ризики, пов’язані з наявністю близнюків. Це, в свою чергу, значно знизило ймовірність появи близнюків в Австралії при лікуванні безпліддя, оскільки все більше пацієнтів і лікарів вибирають перенесення одного ембріона.
«Кількість переносів одного ембріона дуже швидко подвоїлася на початку 2000-х років, коли наші дослідження в Австралії підтвердили безпеку і ефективність цього варіанту», — сказав Майкл Девіс.
Додамо, вади серця є основною причиною смерті та інвалідності на першому році життя. Близько 15 з кожних 1000 дітей в Австралії народжуються з вродженими вадами серця, включаючи звуження артерій, отвори в стінках, які поділяють камери серця, і нерозвинене серце.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.