Дослідження показало зв’язок затяжного коронавірусу та аутоімунних захворювань

28 вересня 2022, 14:35
Коронавірус може провокувати розвиток аутоімунних захворювань (Фото:Wlad_Mus/Depositphotos)

Коронавірус може провокувати розвиток аутоімунних захворювань (Фото:Wlad_Mus/Depositphotos)

Американські лікарі поспостерігали за пацієнтами, які хворіють на ковід більше двох місяців, і виявили у 44% з них аутоімунні антитіла.

Дослідники давно відзначили, що аутоімунна відповідь, при якій антитіла атакують власні здорові клітини та тканини організму, часто зустрічається після тривалого ковіду.

Відео дня

Останні підтвердження були отримані в дослідженні, опублікованому в European Respiratory Journal. З'ясувалося, що у людей із тривалими симптомами COVID-19 маркери аутоімунного захворювання в крові виявляються з більшою ймовірністю, ніж у людей, які швидко одужали від коронавірусу або ніколи не заражалися.

Вчені взяли зразки крові у 106 осіб, які заразилися Covid, через три, шість та 12 місяців після встановлення діагнозу. Вони порівняли ці зразки із зразками здорових людей і людей, у яких на початку дослідження були інші типи респіраторних інфекцій.

Через рік у 41% групи Covid у крові виявлялися аутоантитіла, тоді як у більшості здорових людей їх не було. Рівні аутоантитіл відзначалися і в групі з незв'язаними респіраторними інфекціями, але були відносно низькими.

Приблизно від 20% до 30% групи Covid мали у крові маркери запалення, а також два конкретні типи аутоантитіл, які пов'язані з аутоімунними захворюваннями. Ці пацієнти, як правило, страждали від затяжної втоми та задишки.

Доктор Маналі Мукерджі, старший автор дослідження та доцент медицини в Університеті Макмастера, сказала, що її команда планує спостерігати за пацієнтами протягом двох років після зараження, щоб побачити, чи зникнуть їхні симптоми чи у них розвинуться аутоімунні захворювання, що діагностуються.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X