Трава і вітаміни. Американські медики розгадали таємницю серії смертей серед вейперів

28 жовтня 2019, 16:46
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Представники органів охорони здоров’я США заявили, що більшість людей, які померли після куріння електронних сигарет, використовували рідини, що містять ТГК, активний інгредієнт марихуани.

Таким чином, на думку лікарів, спалах захворювань легенів пов’язана з продуктами, які містять це з'єднання.

Згідно з даними, отриманими від 860 з 1604 пацієнтів, хворих на цю хворобу, близько 85 відсотків повідомили про використання ТГК-містких продуктів, в порівнянні з приблизно 10 відсотками, які повідомили виключно про нікотиномісткі препарати.

Відео дня

Багато хворих пацієнтів сказали, що вони купували ці продукти на чорному ринку.

«Дані, як і раніше, вказують на продукти, що містять ТГК, як джерело проблем. Ми бачимо, що ТГК — це маркер для ризикованих продуктів», — сказала Анна Шучат, головний заступник директора Центру з контролю і профілактики захворювань.

Також стає все більш очевидним, що сплеск захворюваності в останні місяці є не результатом кращого розпізнавання вже відомого захворювання, а «чимось більш ризикованим».

Ще однією речовиною, яка виявилася у багатьох зразках продукту, є олія вітаміну Е, відома як ацетат вітаміну Е. Експерти в галузі легальної марихуани говорять, що вона була додана в олію ТГК, що використовується для заправки вейп-картриджів.

Ацетат вітаміну Е, який продається на законних підставах, зазвичай використовується в якості харчової добавки і у продуктах з догляду за шкірою. Він не шкідливий при потраплянні всередину або нанесенні на шкіру. Але чиновники охорони здоров’я попереджають, що він може бути небезпечний при вдиханні, потенційно викликаючи симптоми, про які повідомляють багато пацієнтів: кашель, задишка і біль в грудях.

За даними чиновників, станом на 22 жовтня медики підтвердили 35 випадків смерті серед щонайменше 1604 випадків проблем, пов’язаних з вейпінгом, в кожному штаті, за винятком Аляски. Середній вік померлих пацієнтів — 45 років, а тих, що вижили — 23 роки.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X