Без ризику відторгнення. Американські лікарі зробили революцію у сфері трансплантології

Трансплантація органів — часом єдиний вихід для пацієнтів (Фото:kotin/depositphotos)
Довічне застосування імунодепресантів, ризик раку, інфекцій, відторгнення органів, і, як правило, повторна пересадка через кілька років — ось реалії життя людей, які перенесли трансплантацію. Але завдяки американським лікарям усе може змінитись.
Група вчених провела експеримент із пересадки стовбурових клітин і нирки від одного донора. У дослідженні брали участь три дитини з синдромом Шимке — рідкісним видом імунокісткової дисплазії, що викликає аномалії розвитку скелета та імунітету.
Через три роки лікарі констатували чудову сумісність донорських органів у реципієнтів. Крім того, всі три маленькі пацієнти змогли обходитися без постійної імуносупресії, що суттєво покращило якість їхнього життя.
Подібні операції з подвійної траснсплантації можуть стати проривом у галузі трасплантології. Вони дозволяють приручити імунітет, дозволивши організму уникнути імунодепресантів.
У минулому такі експерименти вже проводилися. Щоправда, не всі з них супроводжував успіх — зокрема, невдачею закінчувалися й раніші операції подвійний пересадки дітям із синдромом Шимке.
Але й вдалі випадки у медичній практиці існують. Так, цього року вже провели подвійну трасплантацію хлопчику, якому були потрібні кістковий мозок і серце. Попередні дані свідчать, що втручання пройшло успішно.
Раніше НВ Здоров’я писав про ноу-хау швейцарських вчених. Вони винайшли спосіб тривалого зберігання донорських органів, який значно підвищить шанси пацієнтів отримати необхідний трансплантат.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.