«Топографічний кретинізм» залежить від місцевості, де ви виросли. І вказує на схильність до деменції

6 червня, 13:55
Уміння орієнтуватися на місцевості залежить від того, народилися ви у місті чи у сільській місцевості (Фото:VitalikRadko/depositphotos)

Уміння орієнтуватися на місцевості залежить від того, народилися ви у місті чи у сільській місцевості (Фото:VitalikRadko/depositphotos)

Згідно з дослідженням, проведеним вченими з Франції, Швейцарії, Великої Британії та Німеччини, вміння орієнтуватися на території залежить від того, де народилася людина. А з віком воно може бути маркером хвороби Альцгеймера чи навіть деменції.

Фахівці, які займаються вивченням вікових змін у мозку, запропонували учасниками дослідження пройти Sea Hero Quest, в якій потрібно запам’ятати карту, а потім закрити її і провести човен між перешкодами по пам’яті за короткий час.

Відео дня

В експерименті взяли участь 400 тис. людей. Ті з них, хто виріс у сільській місцевості, в цілому набагато краще справлялися з поставленим завданням, а от городяни допускали більше помилок і витрачали багато часу на виконання квесту.

Учені відзначили кореляцію як між типами населених пунктів, а й їх географічним розташуванням. Так, уродженці мегаполісів Північної Америки, які відрізняються простотою планування вулиць, показали найнижчі навички орієнтування, тоді як жителі європейських міст були трохи підкованішими в навігації.

У деяких країнах, наприклад, в Угорщині, різниця між результатами міських та сільських жителів була незначною або зовсім відсутньою. Фахівці пояснюють це особливостями місцевої забудови.

Експеримент, результати якого були опубліковані в журналі Nature reviews neurology, показав також вікові відмінності в здатності до орієнтування на місцевості. Так, люди похилого віку показували гірші результати, ніж молодь.

Це спостереження може бути важливим для вивчення вікових змін у головному мозку. У 2018 році британські вчені вже порушували питання зв’язку здатності до орієнтування у просторі та хвороби Альгцеймера. Згідно з їхніми висновками, погіршення цього показника може бути раннім маркером хвороби Альцгеймера, яка може призвести до деменції.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X