Тільки для дорослих. У США схвалили першу вакцину проти лихоманки Ебола

20 грудня 2019, 16:34
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) оголосило про схвалення Ervebo, першої вакцини для профілактики лихоманки Ебола.

Рішення було прийнято через місяць після того, як ця ж вакцина отримала схвалення в країнах ЄС.

У рішенні FDA наголошується, що вакцина Ervebo від компанії Merck призначена для запобігання захворювання, викликаного вірусом Ебола, серед осіб від 18 років і старше.

Відео дня

«Хоча ризик зараження вірусом Ебола в США залишається низьким, уряд США як і раніше глибоко прихильний боротьбі з руйнівними спалахами Ебола в Африці, включаючи нинішній спалах в Демократичній Республіці Конго», — сказала Анна Абрам, заступник комісара FDA.

Лихоманка Ебола є заразною і передається через прямий контакт з кров’ю, біологічними рідинами і тканинами інфікованих диких тварин або людей, а також з поверхнями і матеріалами, такими як постільна білизна та одяг, забрудненими цими рідинами. Початок симптомів може бути раптовим і може включати лихоманку, втому, м’язові болі, головний біль і біль у горлі. Потім слідують блювота, діарея, висип, порушення функції нирок і печінки, а в деяких випадках внутрішня і зовнішня кровотеча.

У захворювання є інкубаційний період, який коливається від 2 до 21 дня. Люди, які надають допомогу людям з лихоманкою Ебола, в тому числі медичні працівники, що не застосовують правильні заходи інфекційного контролю, піддаються найбільшому ризику зараження.

«Хвороба, викликана вірусом Ебола, є рідкісною, але є тяжким і часто смертельним захворюванням, яке не знає кордонів. Вакцинація необхідна для запобігання спалахам і запобігання поширенню вірусу Ебола, коли спалахи трапляються», — сказав Пітер Маркс, доктор медичних наук, директор Центру оцінки і дослідження біології FDA.

Безпека Ervebo була оцінена приблизно у 15 000 людей в Африці, Європі та Північній Америці. Найчастішими побічними ефектами були біль, набряк і почервоніння в місці ін'єкції, а також головний біль, лихоманка, болі в суглобах і м’язах і втома.

Ервебо вводиться у вигляді одноразової ін'єкції і являє собою живу вакцину, яка була генетично модифікована для вмісту білка з еболавіруса.

Додамо, вакцина, вперше запатентована в 2003 році, застосовувалася в екстреному порядку для придушення хвороби в Демократичній Республіці Конго (ДРК), в результаті якої з початку минулого року загинули близько 2000 осіб.

Препарат також використовувався під час спалаху хвороби в цій країні в 2018 році і в Гвінеї в 2015 році. В ході нинішнього спалаху хвороби в ДРК сотні тисяч людей отримали щеплення від Merck, в тому числі більше 60 000 працівників охорони здоров’я в ДРК і декількох сусідніх країнах.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X