Вчені розповіли, скільки часу потрібно провести без соцмереж, щоб відчувати себе краще

13 травня, 14:52
Соціальні мережі погіршують самопочуття та викликають залежність (Фото:AndrewLozovyi/depositphotos)

Соціальні мережі погіршують самопочуття та викликають залежність (Фото:AndrewLozovyi/depositphotos)

Повальне захоплення соціальними мережами погіршилося після 2020 року. Під час пандемії Twitter, Facebook, Instagram допомагали нам відчувати зв’язок із близькими. Але для багатьох людей відвідування подібних ресурсів перетворилося на залежність.

Думскроллінг сторінок соціальних мереж впливає на самопочуття людей часом згубним чином. Так, деякі люди починають відчувати симптоми депресії, наприклад, тривожність та пригніченість. Крім того, час, витрачений на соцмережі, доводиться забирати у інших справ — часто важливіших і быльш приємних.

Відео дня

Вчені з Університету Бата, Великобританія, провели дослідження з метою з'ясувати, наскільки соцмережі впливають на самопочуття людей, скільки часу вони відбирають і чи можна швидко відновитися після цієї залежності.

Джефф Ламберт та його команда зібрали групу людей віком від 18 до 72 років та розділили її на дві частини. Перша мала продовжувати відвідувати соціальні мережі у звичному режимі, а другій запропонували утриматися від цього.

Буквально за тиждень вчені змогли оцінити результат експерименту. З'ясувалося, що в середньому люди віддають соцмережам близько восьми години на тиждень. При цьому друга група, якій потрібно було відмовитися від Facebook і подібних йому ресурсів, все ж таки проводила час за улюбленим заняттям, але набагато рідше. В середньому вона проводила 21 хвилину в соцмережах протягом тижня.

При цьому саме друга група заявила про суттєве покращення самопочуття за час експерименту. У тих, хто майже відмовився від постійного гортання сторінок соціальних мереж, покращився сон та зникла тривожність. Загалом, вони відчували себе значно благополучнішими. ніж респонденти із першої групи.

Як зрозуміти, що любов до соцмереж переросла у залежність?

Деколи непомірне захоплення подібними сайтами проходить непомітно для самопочуття. Людина не відчуває значного погіршення свого стану, оскільки залежність розвивається поступово.

Але в результаті багато хто з нас починає відчувати фізичні прояви здоров'я. Крім погіршення сну і апетиту, можуть виникнути навіть труднощі з диханням.

Доктор Е. Елісон Холман, професор Школи медсестер Сью та Білла Гроссів при Каліфорнійському університеті в Ірвіні радить не ігнорувати подібні симптоми, і одразу зменшити час перебування онлайн.

"Якщо ви відчуваєте напругу, біль або вам важко зробити глибокий вдих - вимкніть комп'ютер", - говорить Холман.

Після тимчасової відмови від улюбленого заняття важливо оцінити самопочуття. "Іноді повна абстиненція - єдиний спосіб оцінити вплив на ваше психічне здоров'я", - вважає Доктор Тоня Крос Хансел, директор програми DSW Школи соціальної роботи Університету Тулейна.

Час, що звільнився від перегляду соціальних мереж, варто витратити на приємні та корисні речі, наприклад, прогулянку з улюбленцем, кажуть фахівці.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X