Якщо ви пройшли вакцинацію, чи варто робити тест на COVID-19? Коли і навіщо

29 квітня 2021, 23:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Американські медики радять вакцинованим від COVID-19 не нехтувати тестами для виявлення інфекції, особливо якщо трапився прямий контакт з інфікованим.

«Вакцини, хоча і неймовірно ефективні, але не на 100%, і проривні інфекції можуть бути рідкісними», — сказала лікар-інфекціоніст в Stanford Health Care в Пало-Альто, (штат Каліфорнія) Енн Лю.

Відео дня

Лікар радить вакцинованим не відмовлятися від тестування, але й проходити його без передумов не потрібно.

Фахівець також зазначає, що деякі люди похилого віку, у яких ослаблений імунітет можуть погано реагувати на вакцину, в зв’язку з чим можуть піддаватися набагато більш високому ризику зараження, ніж інші.

У той же час лікар зазначає, що навіть в таких сценаріях немає реальної необхідності в тесті, поки відсутні симптоми. І це з урахуванням того, що ризик зараження і поширення інфекції після вакцинації дуже рідкісний.

За її словами, важко встановити яке-небудь жорстке правило про проходження тестування після вакцинації, але якщо здача аналізів принесе вам душевний спокій — робіть тест, оскільки коронавірус все ще широко поширений.

Раніше НВ писав, в Україні триває вакцинація від коронавируса — понад 508 тисяч осіб уже отримали першу дозу препарату, а півмільйона записалися в чергу на щеплення.

У той же час деякі люди задаються питанням, чи є у них протипоказання до вакцинації. Імунолог Федір Лапій розповів Радіо НВ головне, що варто про це знати.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X