Менше мук. У США розробили новий спосіб тестування на коронавірус
Носовий мазок для тесту на COVID-19 може бути неприємним, але вчені з Єльського університету показали, що зразки слини були більш точними, ніж глибокі мазки з носа.
Такі результати показали тести слини, узяті у 44 пацієнтів і 98 працівників охорони здоров’я.
Наприклад, дослідники з Єльського університету повідомили, що в зразках слини коронавірус виявлений у двох працівників охорони здоров’я без симптомів, які раніше були перевірені глибоким мазком з носа.
«Ми виявили, що він працює так само добре і в низці випадків краще, ніж мазок з носоглотки», — говорить провідний дослідник Енн Уіллі, науковий співробітник Єльської школи громадської охорони здоров’я в Нью-Хейвені, штат Коннектикут.
За словами Уіллі, перехід на аналіз слини матиме багато переваг у порівнянні з глибоким взяттям з носа. Для тестування слини потрібно набагато менше матеріалів, і, отже, тест стійкий до проблем в ланцюжку поставок.
«Немає нестачі в речах, щоб зібрати зразок слини, тому що є так багато можливих варіантів», — сказала Уіллі, додавши, що будь-яка чашка для збору або контейнер можуть бути використані повторно після їх дезінфекції. Медичні працівники також повинні будуть носити менше засобів індивідуального захисту при взятті проби слини в порівнянні з носоглотковим тампоном.
«Взяття мазка саме по собі може викликати чхання або кашель у пацієнтів, що становить великий ризик для працівників охорони здоров’я», — сказала Уіллі.
Тести на слину також можуть бути легко адаптовані для швидкого домашнього тестування, додала Уіллі, зазначивши, що більшості людей важко засунути тампон в свої носи, щоб отримати хороший зразок.
Уіллі зазначила, що низку інших дослідницьких груп також перевіряють надійність і точність тестування слини і отримують хороші результати.
Уіллі вважає, що тестування слини стане стандартом для тестування COVID-19 в майбутньому, особливо з огляду на необхідність швидкого тестування, коли Сполучені Штати та інші країни почнуть виходити з блокування.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.