Дихайте у трубочку. Вчені готують тест на коронавірус, який видає миттєвий результат
Дослідники з Уельсу проводять випробування тесту на коронавірус, який може видавати результат за лічені секунди. Пристрій може бути готовий через 6 місяців.
Вчені з Уельсу провели перші випробування нового тесту на коронавірус, який може визначати результат моментально.
Неінвазивний тест аналізує дихання людини і визначає наявність вірусу у її організмі. Повідомляється, що такий тест зможуть проводити звичайні люди за допомогою спеціального драгера.
Систему можна буде використовувати далеко від лікарень, і вона стане у пригоді в транспортній сфері, наприклад, для миттєвого тестування на COVID-19 авіапасажирів або перевірки стану здоров’я іммігрантів.
Спочатку цю технологію використовували для виявлення раку легенів і швидкого тестування різних бактеріальних і вірусних інфекцій.
Але з поширенням COVID-19 вчені зосередилися на розробці систем діагностування коронавірусу.
Два тестових випробування нової технології провели в лікарнях Единбурга і Дортмунда: обладнання аналізувало летючі речовини у повітрі, яке видихають пацієнти, на різні індикатори коронавірусу.
Автори відкриття заявляють, що у 80% випадків їхній тест успішно визначив COVID-19 і зміг відрізнити цю хворобу від астми та бактеріальної пневмонії.
«Якщо надійність тесту підтвердиться — він дозволить швидко виявляти або виключати COVID-19 у відділеннях невідкладної допомоги або первинної медико-санітарної допомоги, що поліпшить ведення пацієнтів і безпеку медичного персоналу… Розробка і перевірка цього підходу дозволить швидко діагностувати COVID-19 у найближчі сезони ендемічного грипу», — говорять вчені.
У компанії, яка розробляє новий тест, пояснюють, що своїми силами вони зможуть вивести систему на ринок протягом 12−18 місяців. Але за наявності фінансування таке обладнання може з’явитися у відкритому доступі вже через пів року.
Нагадаємо, минулого тижня вчені заявили, що більшість нових заражень COVID-19 у деяких країнах Європи викликана новим штамом коронавірусу.
Новий штам назвали 20А. EU1 і у його структурі може бути шість генетичних відмінностей від звичайного SARS-CoV-2, який став причиною поширення вірусу по всьому світу на початку весни 2020-го.
«Такого виду коронавірусу ми ще не бачили. Але поки немає доказів того, що наявні генні мутації впливають на швидкість його передачі або на наслідки захворювання», — говорила фахівець з еволюційної генетики Базельського університету Емма Ходкрофт.
Вчені вважають, що цей вірус міг поширитися по всій Європі через туристів, які влітку відпочивали в Іспанії.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.