Майже моментально. У Швейцарії анонсували швидкий тест на COVID-19

2 вересня 2020, 12:31

Швейцарський фармацевтичний гігант Roche оголосив, що в кінці вересня запустить тест, який виявить новий коронавірус протягом 15 хвилин.

Фармацевти запевняють, що новий тест швидко і з високим показником надійності ідентифікує вірус SARS-CoV-2, який викликав глобальну пандемію.

Спочатку він буде доступний для країн, які визнають знак СЕ (Європейська сертифікація) для продуктів, що продаються в Європейському союзі, але їм терміново потрібне схвалення Управління з контролю за продуктами і ліками США (FDA).

Відео дня

«На момент запуску буде доступно 40 млн швидких тестів SARS-CoV-2 на місяць», — йдеться в заяві компанії, втім, до кінця року цей показник збільшиться більш ніж удвічі.

Roche запускає і поширює продукт в партнерстві з біотехнологічною компанією SD Biosensor Inc.

При цьому в серпні Roche об'єднав свої зусилля з Regeneron для збільшення поставок препарату американської фірми REGN-COV2 — потенційно як для профілактики, так і для лікування інфекції COVID-19. Дві компанії об'єдналися для розробки, виробництва і поширення досліджуваної комбінації двох противірусних антитіл.

Продукт «може надати такий необхідний варіант лікування для людей, вже відчувають симптоми COVID-19, а також може запобігти зараженню людей, які зазнали впливу вірусу», — говорилося в заяві Roche.

Раніше НВ писав, що в США готові схвалити вакцину від коронавірусу ще до завершення всіх випробувань.

Глава Управління по санітарному нагляду за якістю медикаментів США визнав, що майбутня вакцина проти коронавірусу може отримати екстрену схвалення до закінчення випробувань. Керівник FDA Стівен Хан сказав, що запит на таке надзвичайне схвалення повинен виходити від розробника вакцини.

«Якщо вони зроблять це до кінця третьої фази, яка включає в себе великомасштабні випробування на людях, ми можемо знайти це відповідним. Ми можемо знайти це недоречним, але ми приймемо рішення», — заявив Стівен Хан.

Але Хан окремо підкреслив, що він діє не під тиском президента Дональда Трампа, який наполягав на створенні вакцини, заявляючи, що вона може бути готова до виборів в США 3 листопада.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X