Допоміг Аватар. Тяжкі хвороби можна лікувати за допомогою популярної кінотехнології - дослідження

25 січня, 06:26
Застосування захоплення руху можливе не лише у кіно, а й у медицині. (Фото:20th Century Fox)

Застосування захоплення руху можливе не лише у кіно, а й у медицині. (Фото:20th Century Fox)

Група дослідників Імперського коледжу та Університетського коледжу Лондона вивчала технологію захоплення руху протягом 10 років. І з’ясувала, що за її допомогою можна діагностувати та лікувати широкий спектр захворювань.

Вперше вчені випробували костюми із датчиками руху на пацієнтах із атаксією Фрідрейха. Вони виявили, що штучний інтелект може діагностувати початок хвороби протягом дванадцяти місяців. Зазвичай, за умови постійних спостережень лікарями, остаточне встановлення діагнозу можливе лише через два роки.

Відео дня

Потім вчені протестували технологію на 21 хлопчикові віком від 5 до 18 років із м'язовою дистрофією Дюшенна. Захоплення руху набагато точніше, ніж лікар, визначило динаміку прогресування хвороби протягом півроку.

Дослідники вважають, що анімаційна методика з кіно може стати потужним інструментом у діагностиці та лікуванні нейродегенеративних захворювань, а також хвороб опорно-рухового апарату.

Плюс цієї ідеї в тому, що вона може не тільки точніше передбачати хворобу та аналізувати її перебіг, але й здешевити діагностику та терапію. Це важливо, якщо врахувати, що рідкісних генетичних захворювань існує близько 6 тис. А носіїв кожного з них у країні на кшталт Великобританії може бути лише кілька сотень, що суттєво впливає на рівень кваліфікації лікарів та вартість препаратів.

Отримавши перші успішні результати в діагностиці атаксії Фрідрейха та м'язової дистрофії Дюшенна, британські вчені планують розширити дослідження ефективності застосування костюмів захоплення руху на пацієнтів із хворобою Альцгеймера, паркінсонізмом та розсіяним склерозом.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X