Бережіть нерви. Американські вчені довели, що стрес призводить до аутоімунних захворювань

16 березня, 17:29
Стрес призводить до виникнення багатьох захворювань (Фото:pixabay)

Стрес призводить до виникнення багатьох захворювань (Фото:pixabay)

Нове дослідження показало, що високий рівень кортизолу, який виділяється у відповідь на стрес, викликає запалення та провокує розвиток діабету, ревматоїдного артриту та інших аутоімунних хвороб.

Оскільки мозок, який керує всіма процесами в організмі, змінюється при стресі, ці процеси теж можуть працювати по-іншому.

Особливо чутливою до нервової перенапруги є імунна система.

Відео дня

Зазвичай кортизол — основний гормон стресу — діє як природний інгібітор запалення.

«Ось чому лікарі часто призначають синтетичні аналоги кортизолу для лікування запальних станів», — пояснює Гретхен Ней, один з авторів дослідження.

За сильного стресу контроль кортизолу над імунною системою може бути незворотно порушений, що призводить до запалень.

«Сильне запалення може спровокувати низку захворювань і розладів, включаючи аутоімунні захворювання, хвороби серця та діабет», — пишуть автори дослідження.

При цьому чималу роль відіграють інші чинники, наприклад, генетична схильність.

При дуже сильному стресі організм стає стійким до кортизолу. Коли це відбувається, запалення може посилюватись через відсутність ендогенного гальмування. Це збільшення запалення може призвести до низки захворювань та розладів, включаючи аутоімунні захворювання, каже Ней.

«Стрес, імовірно, не викликає аутоімунних захворювань сам по собі, — резюмують вчені. — Однак для людей із групи ризику, можливо, через генетичну схильність, стрес може бути одним із факторів, що призводять до розвитку хвороби».

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X