П’ять страшних хвороб, які можуть бути особливо небезпечні для вас. Спойлер — вся справа у вашій групі крові

19 листопада 2021, 06:00
НВ Преміум
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Знання вашої групи крові може мати вирішальне значення у невідкладній медичній допомозі (Фото:michellegordon2/Unsplash)

Знання вашої групи крові може мати вирішальне значення у невідкладній медичній допомозі (Фото:michellegordon2/Unsplash)

Багато людей взагалі не знають свою групу крові, вважаючи, що ця інформація може їм не знадобитися. Але чи знали ви, що існує взаємозв'язок між небезпечними захворюваннями та групою крові?

Знання вашої групи крові може мати не тільки вирішальне значення у невідкладній медичній допомозі, але також може дати деякі цікаві відомості про ваше здоров'я. Подивіться, як ваша група крові може впливати на ваше благополуччя, ґрунтуючись на результатах деяких недавніх досліджень.

Відео дня

Ваша група крові визначається типом білка, виявленого у ваших еритроцитах, який називається антигенами. Залежно від типу антигенів, які у вас є, ваша група крові класифікується як:

- Перша (I) група крові (O): кров, яка не містить ні A, ні B антигенів;

- Друга (II) група крові (A) кров, що містить антигени A;

- Третя (III) група крові (B): кров, що містить B-антигени;

- Четверта (IV) група крові (AB): кров, що містить антигени A та B.

Ймовірно, ви також чули про групи крові, які називаються «позитивними» або «негативними». Ця частина вашої групи крові визначається на основі іншого антигену, який називається резус-фактором.

Люди з позитивною групою крові (Rh+) мають антиген на поверхні еритроцитів, а люди з негативною групою крові (Rh-) не мають його.

Вчені припускають, що люди з певними групами крові з більшою ймовірністю матимуть згустки крові або кровотечі, каміння в нирках або гіпертонію, спричинену вагітністю, передбачає дослідження.

На сьогодні повногеномні асоціативні дослідження підтвердили зв'язок між групами крові та багатьма захворюваннями.

Коронавірус

Люди з певними групами крові можуть більшою ймовірністю заразитися COVID-19.

Зокрема, у дослідженні було виявлено, що до COVID-19 особливо уразливий антиген групи крові A.

Дослідники зосередилися на білку на поверхні вірусу SARS-CoV-2, званому рецептор-зв'язуючим доменом ( RBD), який є частиною вірусу, що прикріплюється до клітин-господарів. Це робить його важливою метою для вчених, які намагаються дізнатися, як вірус заражає людей.

У цьому лабораторному дослідженні команда оцінила, як RBD SARS-CoV-2 взаємодіє з еритроцитами у групах крові A, B та O.

Результати показали, що вірусний RBD-домен коронавірусу легше зв'язується з антигенами в клітинах епітелію на стінках легеневих альвеол людей із другою групою.

Перевага вірусного домену SARS-CoV-2 розпізнавати та прикріплюватися до антигену групи крові A може дати уявлення про потенційний зв'язок між групою крові та інфекцією COVID-19. вивчення. Відповідне дослідження було опубліковане у журналі Blood Advances.

Дослідники зазначили, що самі собою ці результати не можуть повністю описати або передбачити, як коронавіруси вплинуть на пацієнтів з різними групами крові.

Серцеве захворювання

Згідно з дослідженнями ризик серцевих захворювань може бути пов'язаний із групою крові. Вчені виявили, що люди з другою третьою та четвертою групою крові A, B або AB мають більш високий ризик ішемічної хвороби серця, ніж люди з першою групою крові O. Ті, у кого найрідкісніша група крові, AB, мав найбільший ризик.

Хоча люди не можуть змінити свою групу крові, ці дослідження можуть допомогти краще зрозуміти, хто схильний до ризику розвитку серцевих захворювань, щоб знизити його, прийнявши більш здоровий спосіб життя, наприклад, правильно харчуючись, займаючись спортом і не курити .

Об'єднавши дані двох тривалих досліджень, у яких взяли участь майже 90 тисяч дорослих протягом 20 років, дослідники виявили, що у людей з четвертою групою крові на 23% вища ймовірність розвитку серцевих захворювань, ніж в інших. У пацієнтів із третьою групою крові ризик підвищувався на 11%, а у пацієнтів із другою групою крові – на 5%.

І добрі новини для першої групи крові. Дослідження показують, що ризик ішемічної хвороби серця зазвичай нижчий. Експерти не впевнені чому. Деякі думають, що це може бути пов'язане з тим, що інші типи з більшою ймовірністю мають вищий рівень холестерину.

З восьми основних груп крові люди з типом О мають найнижчий ризик серцевих захворювань. Люди з типами AB і B наражаються на найбільший ризик, що може бути результатом вищого рівня запалення для цих груп крові.

Онкологічне захворювання

Існує безліч факторів, пов'язаних з вищим ризиком розвитку раку, і іноді буває важко зрозуміти, які з них слід розглядати серйозніше, ніж інші. Однак було виявлено, що люди з кров'ю типу А мають вищий ризик раку шлунка, ніж люди з іншими групами крові.

Дослідження показали, що люди з групою крові A або AB схильні до більш високого ризику раку шлунка. Крім того, якщо у вас групи крові A, B або AB, у вас може бути підвищений ризик раку підшлункової залози.

Ген ABO також може відігравати роль у підвищеному ризику раку. Цей ген був пов'язаний з іншими видами раку, включаючи рак легень, грудей, товстої кишки, простати, печінки та шийки матки. Ця кореляція вивчається понад 60 років, але поки немає остаточного пояснення того, чому ген ABO може піддати вас більш високого ризику розвитку деяких видів раку.

Хоча ваша група крові незмінна, фактори вашого життя можуть істотно знизити ризик раку, вам лише потрібно їсти здорову їжу, що складається з фруктів, овочів, цільнозернових продуктів, риби та птиці, регулярно виконувати фізичні вправи, і відмовитися від шкідливих звичок, наприклад куріння.

Діабет

Деякі фактори ризику діабету 2 типу, такі як ожиріння та сімейний анамнез цього захворювання, добре відомі. Але в новому дослідженні дослідники з Франції вивчають можливість, що на ризик розвитку діабету 2 типу може впливати його група крові.

Вважається, що діабет 1 типу є аутоімунним захворюванням, при якому ваше тіло атакує клітини підшлункової залози.

При діабеті 2 типу ваше тіло не виробляє достатньо інсуліну. Деякі дослідники припускають, що діабет 2 типу може бути аутоімунним захворюванням, але необхідні додаткові дослідження, щоб зрозуміти, як саме він розвивається.

У дослідженні, опублікованому в Diabetologia, журналі Європейської асоціації з вивчення діабету, взяли участь понад 80 тисяч жінок, за якими спостерігали в рамках взаємозв'язку між групою крові та ризиком діабету 2 типу.

У ході подальшого спостереження, в ході якого у 3553 учасників було діагностовано діабет 2 типу, дослідники виявили, що люди з групою крові, відмінною від першої, мали більш високий ризик розвитку діабету 2 типу.

Вовчак

Вовчак - це аутоімунне захворювання, що викликає запалення і біль у всьому тілі. Симптоми зазвичай зосереджені в одній області, наприклад, суглобах, шкірі або окремих органах.

Вовчак - це хронічне захворювання, яке може викликати запалення і біль у будь-якій частині тіла. Це аутоімунне захворювання, тому це означає, що ваша імунна система, яка зазвичай бореться з інфекціями, атакує здорові тканини.

Виникнення захворювання асоціюється з комплексом генетичних порушень у поєднанні з несприятливою дією факторів довкілля. Насправді точні причини виникнення цього знеболювання невідомі, передбачається, що спровокувати його можуть такі фактори, як інтенсивне сонячне випромінювання, вірусні чи бактеріальні інфекції, деякі лікарські препарати при підвищеному тиску, епілепсії чи антибіотики.

Дослідження проведене в Ірані показало, що в групі зі 146 осіб із системним червоним вовчаком у людей з групою крові A або B були більш серйозні симптоми, ніж у людей з іншими групами крові.

Вовчак також більш помітний у деяких етнічних груп. Афроамериканки, латиноамериканки та азіатки мають більше шансів захворіти на це захворювання, ніж жінки європеоїдної раси.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X