Стеж за мовою. За стилем постів в Facebook можна передбачити, що людина потрапить в лікарню

16 березня 2020, 06:09
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нове дослідження показало, що мова, якою користуються люди в Facebook, злегка змінюється, перш ніж вони відвідують відділення невідкладної допомоги.

Дослідники з Медичної школи Перельмана в Університеті Пенсільванії і факультету комп’ютерних наук Університету Стоні-Брук порівняли пости пацієнтів на Facebook з їх медичними записами, що показало, що перехід до більш формальної мови, серед інших змін, зазвичай передував візитам до лікарні.

Відео дня

Нове дослідження надає більше доказів того, що соціальні мережі часто є невидимим сигналом медичних проблем і можуть потенційно використовуватися для того, щоб рекомендувати медичні втручання.

«Чим краще ми розуміємо контекст, в якому люди звертаються за медичною допомогою, тим краще. Хоча це дослідження знаходиться на дуже ранній стадії, воно може потенційно використовуватися як для виявлення пацієнтів з групи ризику для негайного спостереження, так і для сприяння більш активному обміну повідомленнями для пацієнтів, які повідомляють про сумніви щодо того, що робити перед конкретною процедурою», — сказав провідний автор Шарат Чандра Гунтуку, науковий співробітник Центру цифрового охорони здоров’я Penn Medicine.

Дослідники вивчили дані 2915 пацієнтів в міській лікарні, які погодилися поділитися своїми постами в Facebook і електронними записами про здоров’я (EHR). З цих пацієнтів у 419 недавно був візит до відділення невідкладної допомоги, починаючи від болю в грудях до проблем, пов’язаних з вагітністю. Повідомлення за два з половиною місяці до дати госпіталізації пацієнтів були проаналізовані з використанням моделі машинного навчання, яка обробляє тексти, щоб знайти зміни з плином часу.

Було встановлено, що у більшості пацієнтів відбулися значні зміни в мові постів, перш ніж вони звернулися відділення невідкладної допомоги. До свого відвідування пацієнти рідше писали про дозвілля (не використовуючи такі слова, як «грати», «розважатися» і «подрімати») а також частіше використовували інтернет-сленг і неформальну мову.

У міру того, як пацієнти наближалися до госпіталізації, пости в Facebook все частіше стосувалися сім'ї та здоров’я. Вони також використовували більш тривожну і депресивну мову. Автор дослідження Ендрю Шварц, доктор філософії, доцент кафедри комп’ютерних наук в Університеті Стоні Брук і співробітник Центру цифрового охорони здоров’я в Пенсільванії, сказав, що скорочення неформальної мови, «здається, йде рука об руку зі збільшенням оборотів, пов’язаних з тривогою».

«Здається, ми стаємо все більш серйозними, коли нам погано. І якщо дивитися далі, можливо, що коли здоров’я погіршується, потреба в приналежності зростає і проявляється в тому, що пишуть в соціальних мережах», — сказав Шарат Чандра Гунтуку.

У цьому дослідженні перш за все розглядалася зміна мови до відвідування лікарні, але в минулому дослідженні, за участю цих же вчених, було показано, що депресію людини можна було передбачити з допомогою мови постів в Facebook за три місяці до офіційного діагнозу. Гунтуку сказав, що є свідчення того, що мова змінюється за місяць до госпіталіціі, але «нам потрібно набагато краще розуміння контексту».

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X