Стереотипи. Вчені не знайшли відмінностей у здібностях до математики у хлопчиків і дівчаток

24 листопада 2019, 10:48
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідницька група з Університету Карнегі-Меллона показала, що у дівчаток і хлопчиків немає відмінностей у функціях мозку і математичних здібностях.

У своїй роботі американські нейробіологи використовували візуалізацію для аналізу розвитку мозку у дітей.

«Наука не узгоджується зі звичними уявленнями. Ми бачимо, що мозок дітей функціонує однаково, незалежно від їх статі, тому, сподіваюся, ми зможемо змінити очікування того, чого діти можуть досягти в математиці», — сказала старший автор роботи Джессіка Кантлон, професор нейробіології розвитку в Університеті Карнегі-Меллона в Піттсбурзі.

Відео дня

Кантлон і її команда використовували функціональну МРТ для оцінки мозкової активності у 55 дівчаток і 49 хлопчиків, коли діти дивилися навчальне відео, що охоплює основні математичні навички, такі як підрахунок і складання.

Не було відмінностей у розвитку мозку у дівчаток і хлопчиків, а також відмінностей в тому, як вони обробляли завдання або рівень їх залученості при перегляді відео.

«Справа не тільки в тому, що хлопчики і дівчатка використовують математичну мережу однаково, але і в тому, що подібності були очевидні по всьому мозку. Це важливе нагадування про те, що люди більше схожі один на одного, ніж ми думаємо», — сказала автор дослідження Алісса Керсі, аспірантка з психології в університеті Чикаго.

Дослідники також порівняли результати тесту ранніх математичних здібностей — стандартизованого тесту для дітей від 3 до 8 років, з 97 учасників (50 дівчаток), щоб виміряти рівень розвитку математичних здібностей. Вони виявили, що схильність вивчення і засвоєння математики у дітей були однаковими.

Схоже, що основну роль в уявленні про те, що дівчаткам «не дається» математика відіграє в основному соціум.

«Типова соціалізація може погіршити невеликі відмінності між хлопчиками і дівчатками, які можуть вплинути на те, як ми ставимося до них в науці», — підкреслила Кантлон.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X