Мільйони поза статистикою. Кількість смертей у світі від COVID-19 удвічі більше, ніж за офіційними даними — дослідження

11 травня 2021, 21:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Згідно з офіційними даними, пандемія коронавірусу забрала понад 3 мільйони життів, але ця цифра може бути лише вершиною айсберга — нове дослідження вчених з США показує, що кількість смертей вдвічі більше.

Згідно аналізу Інституту показників і оцінки здоров'я при Вашингтонському університеті (IHME), від коронавірусу загинуло 6,9 мільйона осіб, що більш ніж удвічі перевищує кількість офіційно зареєстрованих у всьому світі 3,2 мільйона смертей.

Відео дня

Вчені заявляють, що тенденція, яка показує не повну картину того, що відбувається, присутня у 20 країнах світу з найбільшою кількістю летальних випадків від ускладнень COVID-19. У цей список потрапила й Україна.

Згідно з дослідженням, жертв пандемії в Україні має бути 138 507, а офіційна статистика повідомила про 46 737.

Новий аналіз, проведений дослідниками IHME, є одним із детальніших на сьогодні досліджень загальних глобальних показників смертності від COVID-19. У звіті не просто реєструються всі надлишкові летальні випадки як смерті від COVID-19. Замість цього методологія коригується з урахуванням ряду факторів, включаючи скорочення числа загиблих в дорожньо-транспортних пригодах через зниження мобільності населення та збільшення показників смертності через зловживання опіоїдами.

«Якою б жахливою не здавалася пандемія COVID-19, цей аналіз показує, що фактичні втрати значно гірші», - сказав директор IHME Кріс Мюррей.

«Розуміння істинного числа смертей від COVID-19 не тільки допомагає нам оцінити масштаби цієї глобальної кризи, а й надає цінну інформацію політикам, які розробляють плани реагування та відновлення», - додав він.

Раніше НВ писав, що сотні лікарів і вчених з усього світу закликають сферу міжнародної системи охорони здоров'я підтримати поширення вітаміну D, який, за їхніми словами, сприяє зниженню ризику важкої форми COVID-19.

Задовго до пандемії коронавірусу велика частина населення світу була фізично не підготовлена ​​до пандемії. Це пов'язано з тим, що 70% людей відчувають дефіцит вітаміну D, що провокує недостатню імунну функцію, пише видання Health.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X