Генетична лотерея. Вчені виявили два білки, які впливають на тривалість життя

25 січня, 15:32
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Білки крові можуть впливати на процес старіння (Фото:pixabay.com)

Білки крові можуть впливати на процес старіння (Фото:pixabay.com)

Згідно з найбільшим генетичним дослідженням старіння, два білки крові впливають на те, наскільки довгим і здоровим буде наше життя.

Таким чином, розробка ліків, націлених на ці білки, може стати одним із способів уповільнення процесу старіння, вважають медики з Единбурзького університету .

У міру того, як ми старіємо, наше тіло починає в'янути після того, як ми досягаємо повноліття, що призводить до вікових захворювань та смерті. Нове дослідження показує, які білки можуть впливати на процес старіння.

Відео дня

Дослідники з Единбурзького університету об'єднали результати шести великих генетичних досліджень старіння людини, кожне з яких містить генетичну інформацію про сотні тисяч людей.

Серед 857 вивчених білків дослідники виявили два, які мали значний негативний вплив на різні показники старіння.

Люди, які успадкували ДНК, що викликає підвищений рівень цих білків, були слабкішими, мали нижчу самооцінку здоров'я і з меншою ймовірністю прожили виключно довге життя.

Один з білків називається аполіпопротеїном (а) (LPA), виробляється в печінці і, як вважається, відіграє важливу роль у згортанні крові. Високий рівень LPA пов'язаний із високим ризиком атеросклерозу – стану, при якому артерії забиваються жировими сполуками.

Другий білок, молекула адгезії судинних клітин 1 (VCAM1), знаходиться на поверхні ендотеліальних клітин – одноклітинного шару, що вистилає кровоносні судини. Білок контролює розширення та звуження судин, а також функцію згортання крові та імунну відповідь.

Рівні VCAM1 збільшуються, коли організм посилає сигнали, що вказують на те, що він виявив інфекцію, потім VCAM1 дозволяє імунним клітинам перетинати ендотеліальний шар, як це спостерігається у людей із природним низьким рівнем цих білків.

Дослідники кажуть, що препарати, які використовуються для лікування захворювань шляхом зниження рівнів LPA та VCAM1, можуть мати додаткову перевагу у вигляді збільшення тривалості життя.

Доктор Пол Тіммерс, провідний дослідник відділу генетики людини MRC в Единбурзькому університеті, каже, що ідентифікація цих двох ключових білків може допомогти продовжити здорове життя. жити так само здорово і довго, як "люди, які виграли в генетичній лотереї та народжені з генетично низькими рівнями LPA та VCAM1».

Раніше НВ писав, що команда дослідників з Японії розробила експериментальну вакцину, яка обманом змушує імунну систему видаляти старіючі клітини.

У своїй статті, опублікованій в журналі Nature Aging, група описує принцип роботи вакцини і те, наскільки ефективною вона була при тестуванні на мишах.

Попередні дослідження показали, що частиною процесу старіння є розвиток старіючих клітин - клітин, які виживають, але не можуть померти природним шляхом. Натомість вони виробляють хімічні речовини, які можуть викликати запалення та безліч інших захворювань.

В рамках цієї нової спроби дослідники розробили вакцину, яка створює антитіла, які прикріплюються до старіючих клітин, позначаючи їх для видалення лейкоцитами.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X