Несподіване відкриття. Сінгапурські вчені з’ясували, як антисептики з йодом впливають на поширення COVID-19

26 квітня 2021, 11:17
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Сінгапурські медики виявили, що регулярне використання спрею для горла на основі йоду знижує ризик зараження COVID-19 більш ніж на 20%.

Сінгапурські медики виявили, що регулярне використання спрею для горла на основі йоду знижує ризик зараження Covid-19 більш ніж на 20%.

Дослідження було проведено групою вчених-клініцистів з Національної університетської системи охорони здоров’я Сінгапуру (NUHS), пише місцеве видання Straits Times.

Відео дня

Зразки крові були взяті в понад трьох тисяч чоловіків, яких помістили на карантин в гуртожиток в травні минулого року.

Учасники дослідження були розділені на п’ять груп, кожна з яких приймала протягом шести тижнів один з препаратів: вітамін C (Контрольна група), цинк і вітамін C, спрей для горла з йодом, гідроксихлорохін (протималярійний засіб).

Через шість тижнів були зібрані зразки крові і проаналізовано їх антитіла до Sars-CoV-2.

Було виявлено, що 70% тих, хто приймав вітамін С, були інфіковані, також захворіли 46%, які приймали спрей на основі йоду, і 49% робочих в групі гідроксихлорохіну.

За результатами експерименту, прийом спрею для горла з йодом три рази в день або перорального препарату гідроксихлорохіну — противомалярийного препарату, один раз в день, знижує ймовірність зараження Sars-CoV-2, на 24%.

За словами вчених, перепрофілювання доступних існуючих ліків, таких як ліки з йодом і гідроксихлорохін, є практичним способом стримати поширення вірусу, особливо в регіонах, де лютує Covid-19.

Летальних випадків серед учасників дослідження не було зафіксовано, також ніхто не потребував госпіталізації через пневмонію.

Незважаючи на успішність лікування, вчені підкреслюють, що тільки масова вакцинація в усьому світі зможе ефективно зупинити вірус, і такі немедикаментозні втручання, як масковий режим і фізичний дистанціювання, є єдиними перевіреними заходами для зменшення ризику захворюваності.

Раніше НВ писав, що згідно з новим дослідженням, дотримання гігієни порожнини рота може бути потенційно рятівною дією для зменшення ризиків розвитку важкої форми COVID-19.

За їхніми даними, COVID-19 пошкоджує кровоносні судини в легенях, а після цього дихальні шляхи. Фактичні дані свідчать про те що періодонтит, захворювання ясен можуть підвищувати ризик того, що вірус SARS-CoV-2 досягне легенів і викличе важчі випадки інфекції.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X